تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر دفاع آمریکا در واکنش به کشته شدن یکی از مشاوران نظامی کشورش در افغانستان گفت که این تلفات نشان می‌دهد افغانستان هنوز هم مکانی خطرناک است. به گزارش ایسکانیوز، به نقل از پایگاه خبری هیل، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا سه‌شنبه گفت، از مرگ یکی از اعضای ارتش آمریکا که برای عملیات مستشاری […]

[ad_1]

اشتون کارتر

وزیر دفاع آمریکا در واکنش به کشته شدن یکی از مشاوران نظامی کشورش در افغانستان گفت که این تلفات نشان می‌دهد افغانستان هنوز هم مکانی خطرناک است.

به گزارش ایسکانیوز، به نقل از پایگاه خبری هیل، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا سه‌شنبه گفت، از مرگ یکی از اعضای ارتش آمریکا که برای عملیات مستشاری به جنوب افغانستان رفته بود، به شدت متاسف شده است.

به گزارش ایسنا کارتر در بیانیه‌ای گفت: با مطلع شدن از کشته شدن یکی از مستشاران آمریکایی و زخمی شدن فرد دیگری که برای آموزش، راهنمایی و کمک به نیروهای افغان به این کشور رفته بودند، به شدت ناراحت شدم.

به گفته کارتر، شش سرباز افغان هم در جریان انفجار بمب کنار جاده‌ای زخمی شدند. این نیروها بخشی از عملیات حمایت قاطع ناتو برای آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای افغان محسوب می‌شدند.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا سال ۲۰۱۴ پایان عملیات جنگی آمریکا در افغانستان را اعلام کرد اما عملیات آموزشی و عملیات مبارزه با تروریسم در افغانستان ادامه یافت. اوبامای دموکرات، دو بار در برنامه کاهش نیروهای اصلی بازنگری کرد. او در ابتدا قصد داشت تا تنها برای سفارتخانه و مقرهای دیپلماتیکش ۱۰۰۰ نیروی آمریکایی را تا اواخر ۲۰۱۶ نگه دارد اما طبق طرح‌های جدید تا پایان دوره ریاست جمهوری او در ژانویه آتی، ۸۴۰۰ نیرو در افغانستان حضور خواهند داشت.

رئیس پنتاگون در ادامه بیانیه‌اش گفت که این حادثه نشان می‌دهد که افغانستان هنوز هم جای خطرناکی است. او افزود: اتفاق تاسف‌بار ولایت هلمند به ما یادآوری کرد که افغانستان همچنان محل خطرناکی باقی مانده است و کار دشواری پیش رو قرار دارد؛ آن هم در شرایطی که نیروهای افغان هم به پیشرفت در زمینه دفاع از کشورشان ادامه می‌دهند.

۳۰۴۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس