تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴

دولت آمریکا از یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواست به دلیل سخنان اخیرش درباره مسلمانان رسما از انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کند.

به گزارش “گذارخبر”  کاخ سفید از “دونالد ترامپ” از نامزدهای جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواست به دلیل سخنان اخیرش که به امنیت ملی این کشور آسیب رسانده رسما از انتخابات ریاست جمهوری کناره گیری کند.

بر اساس اعلام کاخ سفید، ترامپ به امنیت ملی آمریکا آسیب رسانده این در حالی است که صدها مسلمان در آمریکا هستند که به سازمان‌های امنیتی خدمت رسانی می‌کنند.

روز گذشته نیز سخنگوی کاخ سفید با اشاره به سخنان اسلام‌هراسانه نامزد جمهوری‌خواه انتخابات سال ۲۰۱۶ گفت که این امر نشان می‌دهد وی حائز شرایط لازم برای ریاست‌جمهوری نیست.

دونالد ترامپ، میلیونر آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۶، که به علت اظهارات جنجالی‌اش شهرتی جهانی بدست آورده گفته است که باید از ورود مسلمانان به خاک آمریکا جلوگیری شود.

ترامپ در یکی از تجمع‌های انتخاباتی‌اش در شهر “مونت پلزنت” در ایالت کارولینای جنوبی در واکنش به رویداد تروریستی اخیر در آمریکا گفت: “دونالد ترامپ خواهان آن است که تا زمانی که نمایندگان ما متوجه شوند، چه اوضاع جهنمی‌ای در جریان است، ورود همه مسلمانان به آمریکا کاملاً ممنوع شود.”

سازمان عفو بین‌الملل نیز با انتقاد از ترامپ، اعلام کرد: “این پیشنهاد زمینه بدترین احساسات و تبعیضات و تعصبات قومی و مذهبی را فراهم می‌کند.”

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس