تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده دی‌اکسیدکربن در جهان، رسما معاهده اقلیمی پاریس را به تصویب رسانده است. به گزارش ایسنا، هدف اصلی این معاهده گسترش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر است و کشورهای عضو سازمان ملل را به کاهش تصاعد گازهای گلخانه‌ای به میزان ۳۲ درصد تا سال ۲۰۳۰ دعوت می‌کند. قرار بود چین و […]

[ad_1]

چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده دی‌اکسیدکربن در جهان، رسما معاهده اقلیمی پاریس را به تصویب رسانده است.

به گزارش ایسنا، هدف اصلی این معاهده گسترش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر است و کشورهای عضو سازمان ملل را به کاهش تصاعد گازهای گلخانه‌ای به میزان ۳۲ درصد تا سال ۲۰۳۰ دعوت می‌کند.

قرار بود چین و آمریکا که بزرگترین اقتصادهای جهان را دارند در جریان اجلاس آتی گروه ۲۰ از تصویب نهایی این معاهده در مجامع قانون‌گذاری خود خبر دهند.

ماه دسامبر گذشته در جریان اجلاس اقلیمی پاریس، کشورهای عضو سازمان ملل متحد طی یک توافق تاریخی داوطلبانه خود را موظف کردند که برای کاهش تولید دی‌اکسیدکربن و سایر گازهای گلخانه‌ای اهداف خود را تعیین و اعلام کنند.

در معاهده پاریس همچنین یک طرح جامع و بلندمدت با هدف محدود کردن میزان افزایش دمای جهانی زیر دو درجه سانتیگراد مطرح شد.

به گزارش بی‌بی‌سی، برای آن که این معاهده اجرایی شود باید حداقل ۵۵ کشور که مسئول انتشار ۵۵ درصد تصاعد گازهای گلخانه‌ای جهان هستند آن را امضا کنند.

اکنون با امضای فقط دو کشور آمریکا و چین، درصد تولید گازهای گلخانه‌ای‌ کشورهای امضاکننده به ۴۰ درصد خواهد رسید که اجرایی شدن این معاهده را بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس