تاریخ انتشار: ۲۷ فرو ۱۳۹۶

[ad_1] وبسایت تابناک با تو: هر روز داستان های زیادی درباره زیبایی ها و شگفتی های زندگی در ایتالیا منتشر می شود. به همین دلیل ما نیز در این گزارش به ایتالیا پرداخته ایم. در این گزارش با فهرستی از موضوعاتی را که ایتالیایی ها در آن حرفی برای گفتن دارند و به نوعی بهترینش را […]

[ad_1]

وبسایت تابناک با تو: هر روز داستان های زیادی درباره زیبایی ها و شگفتی های زندگی در ایتالیا منتشر می شود. به همین دلیل ما نیز در این گزارش به ایتالیا پرداخته ایم.
 
در این گزارش با فهرستی از موضوعاتی را که ایتالیایی ها در آن حرفی برای گفتن دارند و به نوعی بهترینش را دارند همراه خواهید بود.
 
قهوه
 
با وجود این که کافی شاپ ها و قهوه خانه های زیادی در سراسر جهان وجود دارد، تقریبا در هیچ جای دنیا قهوه را مانند ایتالیایی ها درست نمی کنند. تهیه کردن و نوشیدن قهوه برای مردم ایتالیا سرگرمی یا شغل نیست بلکه برای آنها نوعی «هنر» به شمار می رود. آسیاب کردن دانه های قهوه، در نظر گرفتن میزان دقیق شیر و حرارت مناسب برای تهیه قهوه با رعایت جزئیات و دقت فراوان فقط در ایتالیا انجام می شود.
 

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند

 
دورهمی به سبک ایتالیایی ها
 
از جمله آداب و رسوم فرهنگی مردم ایتالیا که بسیار خاص و منحصر به فرد است محافل دوستانه موسوم به آپریتیوو Aperitivo است. آپریتیوو عبارت است از نشستن در قهوه خانه و کافی شاپ در هنگام بعد از ظهر است که برای رفع خستگی و با خوردن اسنک و نوشیدنی همراه با دوستان است.
 

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند

 
کفش
 
مردم ایتالیا در ساخت کفش بسیار حرفه ای و چیره دست هستند و کفش های تولیدی ایتالیا کم رقیب می باشند.

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند

 
سینما
 
از جمله دیگر ویژگی های منحصر به فرد ایتالیایی ها توجه و تبحر در هنر سینماست. آنها در هنر هفتم حرف هایی برای گفتن دارند. کارگردان های معروفی مانند ویتوریا دسیکا و فدریکو فلینی از جمله کارگردان های صاحب نام ایتالیا هستند و فیلم هایی همچون دزد دوچرخه The Bicycle Thife و فیلم La Dolca Vita پای تماشاچیان بسیاری را به سینما باز کرد. فیلم هایی که جذاب و زیبا، تراژدیک و سحر انگیز هستند.
 

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند
 
فدریکو فلینی فیلمنامه نویس و کارگردان ایتالیایی است که به خاطر جرأت بینش مورد ستایش قرار می گیرد

 
چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند
فدریکو فلینی: از آن نوع کارگردان ها نیستم که روی صندلی بنشینم و سیگار بکشم و با بلندگو با ۱۰نفر از عوامل حرف بزنم، من نیاز دارم که حرکت کنم، لمس کنم، روی دیوار نقاشی بکشم و همه چیز را مرتب کنم
 

لباس های رسمی
 
فروش لباس ها و برندهای رسمی شیک و زیبا در شهر میلان ایتالیا رونق فروانی دارد. این لباس ها احساس زیبایی و خوش استایل بودن را به مشتریان هدیه می کنند. ایتالیا در تولید لباس های رسمی ارزان قیمت به روز و کلاسیک دست توانایی دارند.
 

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند
 

عینک های آفتابی
 
شرکت لوکسوتیکا Luxottica هشتاد درصد برندهای عینک جهان را تولید می کند. عینک آفتابی چیزی بیشتر از یک اکسسوار ساده برای ایتالیایی ها هستند. مردم ایتالیا همیشه و در تابستان و زمستان عینک آفتابی به چشم دارند و در همه فصول سال آن را به چشم می زنند. خیلی سخت است تا مردمی را پیدا کنیم که مثل ایتالیایی ها بتوانند در کمال زیبایی و خوش تیپی عینک آفتابی به چشم بزنند.
 

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند
خانم مونیکا بلوچی بازیگر سرشناس ایتالیایی است. چهره خاص ایتالیایی او باعث می شود که تهیه کنندگان به عنوان بازیگر از او دعوت به همکاری کنند. این بازیگر ایتالیایی به تازگی برای دومین بار به عنوان مجری جشنواره فیلم کن ۲۰۱۷ انتخاب شده است.
 
چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند

 
پاستا
 
پاستای ایتالیایی حقیقتا یکی از غذاهای خاص و بسیار خوشمزه است که حتما آن را تجربه کرده اید. در تهیه ماکارونی و پاستا و سس پاستا ایتالیایی ها بسیار دقیق هستند. آنها با مواد تازه غذا را تهیه می کنند. پاستا در ایتالیا از شهری به شهر دیگر متفاوت است و متناسب با شرایط اقلیمی آن منطقه پخته و سرو می شود.
 

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند
ایتالیایی ها می گویند: «غذا عشق است»، بخش بزرگی از فرهنگ این کشور را غذا تشکیل می دهد

 
سواحل
 
سواحل بی شماری در ایتالیا وجود دارد که با سواحل معروف سابر نقاط جهان متفاوت است. سواحل کم عرض با آبهای شفاف، آبی و صاف که با صخره ها احاطه شده اند. سواحل ایتالیا اغلب خلوت هستند و بهترین روش برای خلاص شدن از سر و صدای شهر و هیاهوی زندگی شهرنشینی است. بسیاری از ایتالیایی ها رفتن به سواحل این کشور را برای رسیدن به آرامش انتخاب می کنند.

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند

 
 صنعت خودرو سازی
 
وقتی درباره اتومبیل ها صحبت به میان می آید، اغلب اسم لامبورگینی و مازراتی به گوش میخورد، اما ایتالیا طراحی های زیبای دیگری هم در عرصه اتومبیل دارد. دفتر مرکزی شرکت پینینفارینا در ایتالیاست که محصولاتی مانند Alfa Romeo Spider، فیات Giulietta و فراری GTO 250 و فیات ۵۰۰ را نیز تولید کرده که همه آنها جذابیت های خاص خود را دارند.

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند

 
جیلاتو
 
جیلاتو نام بستنی های ایتالیایی است اما با آیس کریم ها و بستنی های معمولی که می شناسیم کمی فرق دارد. جیلاتو دسر منجمدی است که از شیر و مواد افزودتی دیگر تهیه می شود، درجه حرارت آن به نسبت آیس کریم بالاتر است و در نتیجه بوی شدیدتر و تغلیظ شده تری نسبت به آیس کریم دارد.
 

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند
جیلاتو در زبان ایتالیایی به معنای سرمای یخ است. منشأ آن به مورها (مسلمانان) شمال آفریقا باز می گردد که پس از تصرف سیسیل در ۹۶۵ آن را با خود به اروپا آوردند. مورها با ترکیب کردن برف کوهستان با اسانس گل یاسمن و گل سرخ چیزی شبیه جیلاتو درست می کردند. اما رایحه های بومی سیسیل مانند شاه توت، بادام، پرتقال و لیمو تأثیر خوبی بر جیلاتو گذاشته و آن را به شهرت جهانی رسانده است

 
زندگی فرهنگی مردم ایتالیا
 
 ایتالیا نیز به مانند بسیاری از کشورها پیشینه فرهنگی غنی و پرباری دارد. دولت ایتالیا به هر جوان ۱۸ ساله هدیه فرهنگی ۵۰۰ یورویی اهدا می کند تا آن را صرف خرید کتاب، بلیط سینما و موزه، رفتن به گردشگاه های ملی ایتالیا کند، تا از این طریق از نظر فرهنگی کشور خود را تأمین نمایند.

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند
 فلورانس خاستگاه رنسانس ایتالیایی، و یکی از زیباترین شهرهای جهان است. کلیسای جامع فلورانس یکی از مشهورترین کلیساهای ایتالیا به حساب  می آید، برج ناقوس کلیسا نیز در سال ۱۲۳۴ توسط نقاشی به نام جونو دی بوندونه طراحی شد، او برای طراحی این برج از معماری گنبد سلطانیه الهام گرفته است، فلورانس را بزرگترین موزه بی سقف جهان می نامند
 

حفظ سلامتی
 
با وجود اینکه ایتالیا کشور پاستا و جیلاتو است اما آمارها و گزارش ها می گویند که سلامتی مردم این کشور در حد مطلوب است و این موضوع به رژیم غذایی سالم و سرشار از سبزیجات و روغن زیتون آنها بازمی گردد و در بهبود میانگین کلسترول و سلامت عمومی آنان سهیم است.

 

چیزهایی که ایتالیایی ها بهترینش را دارند 

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس