تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۴
دیلی بیست:

عایشه پس از شرکت در تظاهراتی که تابستان در مقابل مسجد رجنتز پارک واقع در مرکز لندن برگزار شد، تصویری از جمعیت شرکت کننده در تظاهرات را در صفحه اش در توئیتر قرار داد و زیر آن نوشت چرا خواهران دیگر ما در این جمع اعتراض آمیز حضور ندارند.

به گزارش “گذارخبر” ، روزنامه دیلی بیست در گزارشی از لندن به قلم نیکو هینس Nico Hines نوشت: زنی با لهجه غلیظ انگلیسی برای جمعی متشکل از حدود ۲۰ زن و دختر جوان در یک مرکز اجتماعی در لندن درباره درگیری های خاورمیانه سخنرانی می کرد. وی درباره اینکه شمار زیادی از کودکان مسلمان فلسطینی در بازداشت اسرائیلی ها هستند صحبت می کرد و می گفت: «آنان به قدری مستکبر و گستاخ هستند که حتی دیگران را ترغیب به کشتن کودکان و زنان مسلمان می کنند.»

این زن که برای داعش تبلیغ می کند و هر هفته کلاسی را در ساختمانی در شرق لندن برگزار می کند، نمی دانست یکی از ۲۰ زنی که در کلاس وی هستند، با دوربینی مخفی تصویر وی را ضبط می کرد.

این زن انگلیسی که عایشه نام دارد، حدود یک سال خود را فردی آشفته جا می زد که با توجه به آسیایی تبار بودن، خود را با فرهنگ غربی شهری که در آن زندگی می کند (لندن) وفق دهد. وی پس از چند ماه حمایت از افراط گرایان در صفحه خود در توئیتر با پیشنهاد سفر به سوریه و پیوستن به داعش رو به رو شد. وی در طول این مدت با زنان کاربر توئیتر که حامی داعش بودند، تماس اینترنتی داشت. آنها وی را تشویق به سفر به سوریه کردند. عایشه علاوه بر دریافت پیام در صفحه خود در توئیتر،‌ مطالب صفحات سه زن لندنی دیگر را که حامی داعش بودند و به طور علنی در صفحه خود از این سازمان تروریستی حمایت می کردند، پیگیری می کرد.

عایشه پس از شرکت در تظاهراتی که تابستان در مقابل مسجد رجنتز پارک واقع در مرکز لندن برگزار شد، تصویری از جمعیت شرکت کننده در تظاهرات را در صفحه اش در توئیتر قرار داد و زیر آن نوشت چرا خواهران دیگر ما در این جمع اعتراض آمیز حضور ندارند.

ابو حلیمه، مبلغ افراط گرایی که ماه ژانویه به اتهام فعالیت های تروریستی دستگیر شد، در پاسخ به این مطلب عایشه نوشت وی را با زنی آشنا خواهد کرد که کلاس هایی را برای جلب حمایت زنان از داعش، در لندن برگزار می کند. ظاهراً ابو حلیمه از حضور در رسانه های اجتماعی منع شده بود، و گذرنامه وی نیز به خاطر حمایت از تروریسم توقیف شده بود.

وی عایشه را ترغیب به پخش اعلامیه های حمایت از داعش در مقابل فروشگاهی در شرق لندن کرد. وی هنگام پخش این اعلامیه ها با زن دیگری که هشت ماه پیش در توئیتر با وی آَشنا شده بود، برخورد کرد. آن زن چند روز بعد عایشه را دعوت به شرکت در جلساتی کرد که نخستین آنها در مرکزی در والتامستوف برگزار شد. هم اکنون عایشه خود به یکی از برگزارکنندگان این جلسات برای جلب حمایت زنان از داعش تبدیل شده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس