تاریخ انتشار: ۱۰ مرد ۱۳۹۴
در یکی از مرفه ترین نقاط بغداد;

این زندان که زمانی محل جنایات رژیم دیکتاتوری صدام علیه کردها بود امروز مامن بیش از ۱۴۷۰ آواره سوری است. پروژه کودکان در آنجا “هنر قصر” نام گرفته و یک سازمان غیر دولتی به نام “رایز فاندیشن” از آن حمایت می کند.” تام رابینسون مدیر این پروژه در این باره می گوید:”هدف مان افزایش حس همکاری جمعی در میان کودکان است که خروجی خلاقانه ای را هم به همراه دارد

به گزارش گذارنیوز، این سایت با اشاره به این که به دلیل ظهور داعش و چالش های منطقه ای وضعیت خاورمیانه آشفته شده ابتکار عمل تازه ای را عاملی موثر برای نزدیک کردن ایران، امریکا و عراق به سمت یکدیگر دانسته است و آن تاسیس شعبات فروش بستنی شرکت های ایرانی و امریکایی در عراق در کنار یکدیگر است.

این سایت می نویسد:”در جزریه یکی از مرفه ترین مناطق بغداد پایتخت عراق “فود کورت لند هاوس” تاسیس شده که در آن شرکت بستنی ایرانی “آیس پک” و هم چنین شرکت تولید کننده ماست سرد و منجمد امریکایی “توتی فروتی” شعبه دارند. شاید در ظاهر این موضوع یک کسب و کار ساده به نظر برسد اما در واقع یک دستاورد نمادین است که سه کشوری که اغلب در تنش و تعارض سیاسی با یکدیگر بوده اند در حال همکاری و هماهنگی با یکدیگر بر سر ارائه “دسر” به مشتریان هستند.”

این سایت در ادامه به نقل از الحیدری مدیر این مرکز اشاره می کند که در ابتدا مشکلاتی در عقد قرارداد با شرکت امریکایی وجود داشت چرا که آن شرکت حضورش در فود کورت را مشروط به استفاده از کارکنان خودش کرده بود و مشکلاتی برای صدور ویزا وجود داشت. او اشاره می کند که حضور آیس پک در آنجا ارتباطی به مسائل سیاسی ندارد بلکه صرفا به دلیلی نزدیکی عراق و ایران به یکدیگر و سهولت حمل و نقل بوده است. او اشاره می کند که عراقی با شرکت های امریکایی کار می کنند چرا که کیفیت محصولات آن ها بهتر است.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس