تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۴

تعدادی از نمایندگان مجلس خطاب به رؤسای قوای مقننه و مجریه نامه مهمی نوشته اند. تعدادی از نمایندگان مجلس خطاب به رؤسای قوای مقننه و مجریه نامه ای در مورد قطعنامه لغو تحریم ها نوشته اند. به گزارش گذارنیوز جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص قطعنامه مطروحه در شورای امنیت سازمان ملل نامه ای نوشته […]

تعدادی از نمایندگان مجلس خطاب به رؤسای قوای مقننه و مجریه نامه مهمی نوشته اند.

مجلس

تعدادی از نمایندگان مجلس خطاب به رؤسای قوای مقننه و مجریه نامه ای در مورد قطعنامه لغو تحریم ها نوشته اند.

به گزارش گذارنیوز جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص قطعنامه مطروحه در شورای امنیت سازمان ملل نامه ای نوشته اند. متن نامه شرح ذیل است:

بسمه تعالی

برادر ارجمند جناب آقای دکتر روحانی؛ رئیس جمهور محترم
برادر ارجمند جناب آقای دکتر لاریجانی؛ رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام اِشعار می­دارد:

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی که امضاکننده این نامه‌ایم وظیفه خود دانسته‌ایم نکات زیر را در خصوص قطعنامه‌ای که قرار است امروز، دوشنبه مورخ ۲۹/۴/۹۴ در شورای امنیت سازمان ملل به رأی گذاشته شود، متذکر شویم:

قانون حفظ و صیانت از دستاوردهای هسته‌ای که مفاد آن مورد تائید شما نیز هست و اخیراً به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و توسط رئیس محترم جمهور ابلاغ‌شده بر لزوم رعایت منافع و مصالح کشور و به‌ویژه رفع تحریم‌های ظالمانه و لزوم ادامه تحقیق و توسعه علمی و فنی و حفظ اسرار نظامی تأکید ورزیده است. مطابق این قانون و نیز اصول ۷۷، ۱۲۵ و ۱۷۶ قانون اساسی، هر متنی که برای دولت جمهوری اسلامی ایران تعهدآور باشد محتاج تصویب در مراجع قانونی کشور است. بدیهی است ازآنجاکه متن جمع‌بندی وین که به «برجام» موسوم شده و مبنای قطعنامه شورای امنیت است، هنوز در داخل کشور به تائید و تصویب نرسیده است، در صورت طی مراحل قانونی نیز حق هرگونه تحفظ و شرط در خصوص این قطعنامه برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ خواهد بود.

امضاکنندگان:
غلامعلی حدادعادل، علیرضا زاکانی، احمد توکلی، علیرضا مرندی، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، حسینعلی شهریاری، محمداسماعیل کوثری، علی‌اصغر زارعی، حسین نجابت، الیاس نادران، محمد دهقان، حجت‌الاسلام محمد آشتیانی، محمدحسین فرهنگی، سیدمسعود میرکاظمی

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس