تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴

وزیر خارجه لیبی تاکید کرد که داعش پس از تحمل ضربه‌های سنگین در سوریه و عراق، برای ایجاد “حیاط خلوت” در لیبی تلاش می‌کند.

به گزارش “گذارنیوز نقل از العالم ،محمد الدایری امروز دوشنبه پس از دیدار با سامح شکری وزیر خارجه مصر، در گفتگو با شماری از دیپلمات ها در قاهره گفت: مقامات تونس رسما اعلام کردند که بیش از ۲۹۰ تروریست تونسی اخیرا وارد لیبی شدند؛ و داعش پس از “حملات اخیر روسیه” عملا با چالش های شدیدی در سوریه و عراق روبرو شده است.

به نوشته “رای الیوم”، وی افزود: نگرانی هایی در سطح کشورهای عربی و آفریقایی از توسعه طلبی داعش در لیبی و تبدیل آن به حلقه اتصال میان بوکوحرام و گروه هایی مانند القاعده در مغرب عربی در ساحل آفریقایی با گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق وجود دارد که این امر بر امنیت تونس، الجزایر، مصر، چاد و نیجر و حتی کشورهای اروپایی بازتاب منفی دارد.

الدایری تصریح کرد که داعش طی روزهای گذشته تلاش کرده نفوذ خود را به سمت هلال نفتی گسترش دهد و این در حالی است که ما در لیبی با مشکلات بسیاری مواجه هستیم، به ویژه پس از حمله تروریستی اخیر در شهر زلیتن که به کشته شدن بیش از ۷۰ نفرانجامید.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس