تاریخ انتشار: ۲۴ خرد ۱۳۹۴

موضوع لغو مجوز برخی کنسرت ها واکنش های مختلفی را در پی داشته است. به گزارش گذارنیوز موضوع لغو مجوز کنسرت ها مدتی است که یکی از چالش های  حوزه فرهنگ و هنر شده و واکنش های مختلفی را در پی داشته است، تا جایی که فرمانده ناجا در دیدار با یکی از مراجع عظام […]

موضوع لغو مجوز برخی کنسرت ها واکنش های مختلفی را در پی داشته است.

کنسرت

به گزارش گذارنیوز موضوع لغو مجوز کنسرت ها مدتی است که یکی از چالش های  حوزه فرهنگ و هنر شده و واکنش های مختلفی را در پی داشته است، تا جایی که فرمانده ناجا در دیدار با یکی از مراجع عظام به قانونی بودن اقدامات پلیس تاکید می کند و رییس جمهور روحانی نیز در نشست خبری خود در رابطه با این موضوع اظهار نظر کرده و می گوید: اگر قوه قضاییه می‌خواهد کنسرتی را لغو کند؛ باید در آن موارد توجیه قانونی داشته باشد.
واکنش وزیر ارشاد به لغو کنسرت ها
به گزارش آریا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چند روز قبل با اشاره به تبعات منفی لغو کنسرت هایی که دارای مجوز هستند اعلام کرد که به علت برخی گزارش های نادرستی که به مقامات قضائی ارائه می شود، دستور لغو کنسرت ها صادر شده است که این موضوع آثار منفی و سوئی در میان کسانی که اقدام به تهیه بلیت کرده اند، دارد.
واکنش مدیرخانه موسیقی
از سوی دیگر پیروز ارجمند مدیرخانه موسیقی هم اظهار می کند که ما در وزارت ارشاد تمام مراحل قانونی و بررسی های فنی یک اثر را انجام می دهیم و تمام استعلامات لازم را اخذ می کنیم و بدین گونه نیست که مجوزی بدون نظر تمام مراجع ذی صلاح، شوراهای فنی و  تمام مراکز مهم صادر شود.وی افزود:برای دو کنسرت اخیر هم تمام مجوزهای لازم را اخذ کرده بودیم و از نظر ما همه چیز برای اجرای کنسرت ها آماده بود.
واکنش ظریف
همچنین وزیر امور خارجه کشورمان نیز وارد این چالش شده و اظهاراتی می کند .محمد جواد ظریف  در پی لغو شدن کنسرت کیهان کلهر ، گروه چیسی کینگز فامیلی ، پروزا همای و وحید تاج در این هفته و آغاز دوره دوم لغو کنسرت ها در دولت یازدهم توسط نهادهایی غیر از وازرت فرهنگ و ارشاد، می گوید:تمام تلاش دولت و مدیران فرهنگی دولت یازدهم این است که همه برنامه های هنری و فرهنگی در کشور به شکلی قانون مند و مطابق با مقررات کشور برگزار شود.
واکنش روحانی
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در نشست خبری دیروز خود در پاسخ به سوالی درباره لغو مجوز کنسرت‌ها گفت:وقتی در چارچوب قانون مجوزی برای یک کنسرت داده می‌شود و از مردم دعوت می‌شود و مردم خود را آماده می‌کنند؛ این‌گونه دخالت‌ها تضییع حقوق مردم است و پس از آن تضییع حقوق اهالی فرهنگ.همه باید احساس کنیم ۲۴ خرداد ادامه دارد و همان مردمی که پای صندوق‌های رای آمدند و برای حمایت از مسیری که انتخاب کرده‌اند؛ در صحنه هستند و ما باید از این مشکلات عبور کنیم و وحدت و انسجام داشته باشیم.دولت خود را ملتزم به حقوق مردم و اجرای قانون می‌داند.
رئیس دولت یازدهم ادامه داد:از نظر ما زمانی که مجوز قانونی صادر می‌شود؛ لغو مجوز از طرف دستگاه‌هایی که قانوناً حقی ندارند؛ کاملا نادرست است و اگر قوه قضاییه می‌خواهد کنسرتی را لغو کند؛ باید در آن موارد توجیه قانونی داشته باشد.
موضع ناجا
از طرفی روز گذشته سردار حسین اشتری در دیدار با آیت‌ الله مکارم شیرازی نیز تاکید کرده بود:اگر ممانعتی از حضور در کنسرت ها و ورزشگاه ها انجام می دهیم بر اساس وظیفه ذاتی و شرعی ماست، چرا که در کشوری اسلامی هستیم و پاسداری از ارزش ها وظیفه ذاتی ما برشمرده می شود.
سخنگوی ناجا:اجازه برگزاری کنسرتها ، فقط بعد از طی مراحل قانونی     
اما دیروز سخنگوی نیروی انتظامی نیز در پی اظهارات متعدد درباره لغو برخی کنسرت ها اعلام کرد که لغو این کنسرتها با حکم قضایی انجام شده است و ناجا برای انجام ماموریتهای خود مصلحت اندیشی و سیاسی کاری نخواهد کرد. سردار سرتیپ سعید منتظرالمهدی افزود:بهتر بود در سال همدلی و همزبانی به جای جنجال های رسانه ای، راه حل مسائل فیمابین اقشار اجتماعی و نهادهای رسمی در جلسات کارشناسی پیگیری شود.وی تاکید می کند که بهتر است به جای جریحه دار کردن احساسات مردم، قبل از برگزاری هر کنسرتی ، مراتب قانونی اخذ مجوز به درستی انجام شود تا موجب تکدر خاطر هنرمندان گرامی نشود.
سخنگوی ناجا تاکید کرده است: پلیس همواره در کنار مردم است و تلاش می کند خواسته های به حق آنان را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس