تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴

افسر سابق نظامی و اطلاعاتی شوروی طرح تهاجم بلشویکی و فتح اروپا را افشا کرد.

او در کتاب خود کشتی یخ شکن: چه کسی جنگ دوم جهانی را آغاز کرد؟؟ ویکتور سووروف که در سال ۱۹۷۸ به غرب پناهنده شده است یک نگاه عمیق و موشکافانه به ریشه رشد و گسترش جنگ دوم میدهد اما بطور خاص به پس زمینه عملیات بارباروسا هیتلر در تهاجم به شوروی در ژوئن ۱۹۴۱ میپردازد.

دیدگاه محاوره ای و غیر رسمی غالبی از تهاجم آلمان این است که بطور ناگهانی شوروی بی طرف و غیر مهاجم را مجبور به جنگ کرد. این دیدگاه همچنین غافلگیری و اعتماد ساده لوحانه استالین را به پیشوای آلمان به تصویر میکشد.

اگر چه ، پیش از حمله پیشگیرانه هیتلر، مورخان درباری از ذکر حمله ارتش سرخ به فنلاند (۳۰ نوامبر، ۱۹۳۹)، بمباران سوئد (۲۱ فوریه ۱۹۴۰) و حمله به استونی، لتونی و لیتوانی (۱۹۴۰ ژوئن ۱۸) .

و در پی آن اجبار استالین به رومانی برای تسلیم بسارابیا [مولداوی] (۲۷ ژوئن ۱۹۴۰) و ایالت دیگر رومانی یعنی بوکو وینا در ژوئن ۱۹۴۰ غفلت می نمایند.

از شواهد و از میان شاهدان بسیار..سووروف با جزئیات مسئولیت شوروی برای آغاز و گسترش جنگ دوم را شرح میدهد. مخصوصا..او جزئیات آماده سازی گسترده شوروی برای حمله به اروپا در تابستان ۱۹۴۱ با هدف شوررایی کردن اروپا را شرح میدهد.

برای لنین..مانند مارکس..انقلاب جهانی بلشویستی یک ستاره هدف بود و او نگاه خود را از آن هدف گم نکرد. اما با توجه به برنامه حداقل..جنگ جهانی اول تنها تسهیل انقلاب در یک کشور بود. پس انقلاب جهانی چگونه باید بعد از آن رخ دهد؟؟ (جنگ و انقلاب برای ما ایرانیها آشناست و مفهو خاصی دارد) ‎smile emoticon‎

لنین پاسخ روشن و صریحی به این سوال در سال ۱۹۱۶ داد: در نتیجه جنگ دوم امپریالیستی.
در ابتدا “اتحادیه جماهیر شوروی سوسیالیستی” از تنها تعداد انگشت شماری از جمهوریهای تشکیل دهنده ساخته شده بود.

لنین و دیگر رهبران شوروی در نظر گرفته بودند که جمهوریهای بیشتری به کلوب شوروی اضافه خواهد شد تا آن روزی که شامل و در برگیرنده تمام جهان شود.
بنابراین سووروف مینویسد: اعلامیه پیوست تشکیل اتحاد جماهیر شوروی اعلام صریح و روشن جنگ به سایر نقاط جهان بود.”

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس