تاریخ انتشار: ۲۲ خرد ۱۳۹۵

– مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: چهار هزار و ۳۰۰ هکتار از مراتع و مزارع این استان به صورت رایگان علیه آفت ملخ سمپاشی شد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
محمد غفوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال با توجه به بارش های بهار مناسب و وضعیت خوب مراتع، آفت ملخ در برخی مناطق استان گسترش پیدا کرده بود.
وی اضافه کرد: کارشناسان این سازمان در بررسی های میدانی خود با مشاهده افزایش میزان این آفت از اندازه استاندارد، سمپاشی این مراتع را در دستور کار قرار دادند و با همکاری بهره برداران بیش از چهار هزار و ۳۰۰ هکتار از مراتع و مزارع سمپاشی شد.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه مراتع در مناطق سخت گذر قرار دارند و دسترسی به آنها بسیار مشکل است، سمپاشی در این مراتع نیز با استفاده از سمپاش های کوله پشتی، با استفاده از دست و پرهزینه انجام می شود.
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: برای سمپاشی این مقدار مراتع علیه آفت ملخ در کردستان در مجموع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
آفت ملخ یکی از آفات مخرب محصولات کشاورزی به شمار رفته که در صورت مبارزه نکردن با آن خسارت های جبران ناپذیری به مزارع و باغ ها وارد می آید.
آفت ملخ همه ساله خسارت های زیادی را به مراتع، مزارع کشاورزی و محیط زیست وارد کرده که باید برای مقابله جدی و ریشه کنی آن چاره اندیشی های لازم صورت پذیرد.
ملخ از جمله آفت های همه چیزخوار برشمرده می شود و به هر نوع گیاه و سبزینه ای حمله و از آن تغذیه می کند.
استان کردستان به خاطر داشتن بیش از یک میلیون و ۱۱۰ هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم در غرب کشور به شمار می رود و جایگاه سوم کشوری در تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.
۳۰۲۰/۱۹۰۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس