تاریخ انتشار: ۱۹ آبا ۱۳۹۴

چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات مهاجمین به علی مطهری در شیراز ساعت ۸:۳۰ امروز (سه شنبه) در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری شیراز آغاز شد.

به گزارش “گذارخبر”، مصطفی ترک همدانی وکیل مداقع علی مطهری صبح سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : پیش از این سه نشست دادگاه به بررسی اظهارات مسوولان دانشگاه شیراز و دانشجوی دعوت کننده از آقای مطهری و اتهامات کسانی که در حمله فیزیکی به آقای مطهری دخالت داشتند بررسی شده است.

ترک همدانی ادامه داد: در این جلسه قرار است که به اتهامات ضاربان اصلی رسیدگی شود.
وکیل مدافع مطهری ادامه داد: از انجا که امروز علی مطهری شاکی پرونده شخصا در جلسه دادگاه حضور می یابند ما از دادگاه خواسته ایم تا به نکته های باقی مانده دراین پرونده در این جلسه رسیدگی شود و امید است این نشست آخرین جلسه دادگاه باشد.

گفته می شود پرونده رسیدگی به اتهامات مهاجمین به خودرو علی مطهری ۱۱ متهم دارد که از بین این افراد هشت نفر به صورت مستقیم به این نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی حمله کردند و سه نفر از متهمان نیز از مسوولان دانشگاه شیراز هستند.

علی مطهری ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۸ اسفند وارد فرودگاه شیراز شد و قرار بود ساعت ۳۰ : ۱۸ دقیقه همان روز در سالن حکمت دانشگاه شیراز سخنرانی کند.

بنا به گزارش رسانه ها، تعدادی از این افراد که موتورهای سنگین به همراه و نقاب بر چهره داشتند در میدان گل سرخ که در خروجی بلوار فرودگاه قرار دارد به دور خودرو حامل مطهری حلقه زدند و جلوی حرکت آن را گرفتند و شیشه های آن را شکستند.

پس از حمله موتورسواران به خودرو مطهری ، این وسیله نقلیه به کلانتری مستقر در مسیر فرودگاه شیراز منتقل شد ، این نماینده مجلس که به دعوت تشکل دانشجویی فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز برای سخنرانی در این دانشگاه به شیراز رفته بود، تا چند ساعت همچنان برای ایراد سخنرانی اصرار داشت اما موتورسواران هم همچنان در بیرون کلانتری حضور داشتند.

مطهری از حدود ساعت ۴ بعدازظهر که وارد شیراز شد تا حدود ساعت ۳۰ : ۱۹ شب برای حفظ امنیت در کلانتری حضور داشت ولی با لغو برنامه سخنرانی او ، به فرودگاه شیراز منتقل شد و در ساعت ۹ شب به تهران بازگشت.

این در حالی بود که وی تاکید داشته برای سخنرانی و به دعوت دانشگاه به شیراز آمده است و باید مقدمات برگزاری جلسه فراهم شود اما مسئولان وقت استانی و شهرستانی شیراز سعی داشتند او را متقاعد به برگشت به تهران کنند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس