تاریخ انتشار: ۰۷ خرد ۱۳۹۵

– تاکید بر تشکیل شورای بافت فرسوده، اعلام برقراری ۹۰۰ تماس با سامانه ۱۳۷ در نیمه شعبان و تکمیل امکانات کمپینگ فدک با ۳۳ میلیارد ریال اعتبار از مهمترین اخبار شهرداری قم است.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، معاون امور عمرانی استانداری قم در حاشیه بازدید از دفتر تسهیل‌گری در منطقه باغ‌پنبه قم گفت: باید دستگاه‌های مختلف ارتباط خود را با دفترهای تسهیل‌گری تقویت کرده و محوریت امور نیز در این دفترها پیگیری شود.
محسن بهشتی افزود: باید در احیای بافت‌های فرسوده نگاه مردم مد نظر قرار گیرد و دفترهای تسهیل‌گیری به محور انجام فعالیت‌ها در محل‌ها تبدیل شوند.
وی با اشاره به وضعیت کنونی خانه تاریخی لاجوردی تصریح کرد: مرمت و بازسازی این خانه تاریخی که در حال حاضر دفتر تسهیل‌گری در آن واقع شده است ضروری بوده و باید در این خصوص نیز وارد عمل شویم.

* تاکید بر تشکیل شورای بافت های فرسوده استان قم
مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم حضرت معصومه(س) شهرداری قم در حاشیه بازدید اعضای ستاد بازآفرینی پایدار شهری از بافت فرسوده منطقه باغ‌پنبه قم گفت: فعالیت دفترهای تسهیل گری موجب تقویت انگیزه‌های نوسازی بافت فرسوده در مردم خواهد شد.
علیرضا خاکی خاطرنشان کرد: در خصوص ساماندهی محله ها و بافت‌های فرسوده، ۹ محله مورد نظر شهرداری قم است ولی تا طرح‌ها مصوب نشده و بودجه تخصیص داده نشود نمی توان وارد فاز اجرا شد.
وی پیشنهاد داد: شورای بافت فرسوده استان قم متشکل از شهرداری قم، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، میراث فرهنگی و برخی از دستگاههای دولتی استان تشکیل می‌شود.

* ضرورت رسیدگی به وضعیت اجتماعی و فرهنگی منطقه شادقلی خان
اعضای ستاد بازآفرینی پایدار شهری با حضور در منطقه شادقلی خان از نزدیک در جریان مشکلات فرهنگی و اجتماعی این منطقه قرار گرفتند.
آنها در این بازدید با گفت‌وگو با اهالی در جریان مشکلات پیش روی منطقه کم برخوردار شادقلی قرار گرفتند.
حضور در سرای محله شفق و گفت‌وگو با مسئولان این مرکز از دیگر بخش‌های این بازدید بود.

* تکمیل امکانات کمپینگ فدک با ۳۳ میلیارد ریال اعتبار
شهردار منطقه سه قم از تکمیل امکانات کمپینگ فدک با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد ریال خبر داد و گفت: این کمپینگ یکی از سه کمپینگ کلیدی شهر قم برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران شهر کریمه اهل بیت (ع) خواهد بود.
رضا پوریا فر افزود: بوستان فدک یکی از سه کمپینگ اصلی شهر قم خواهد بود و نزدیکی به بافت شهری و دسترسی‌ها به میدان ۷۲ تن اهمیت بوستان فدک را دوچندان کرده است.
وی با اشاره به تاکیدهای شهردار قم در خصوص توسعه فضای سبز بیان کرد: توسعه فضای سبز در سال جاری از اولویت‌های این منطقه می‌باشد و برای آن بودجه‌ای بالغ ۳۰ میلیارد ریال مصوب شده است.

* برقراری ۹۰۰ تماس با سامانه ۱۳۷ در نیمه شعبان
سرپرست سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری قم گفت: ۹۰۰ تماس با سامانه ۱۳۷ طی روزهای اول و دوم خرداد مصادف با ایام نیمه شعبان حاصل شد که خدمات لازم به متقاضیان ارائه گردید.
ابراهیم خسروی افزود: شهروندان قمی همچنین ۱۳ هزار و ۷۲۴ تماس از یکم تا ۳۱ اردیبهشت امسال با سامانه برقرار کردند.
۷۴۰۱ / ۱۱۷۵

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس