تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دادستان نیس فرانسه گفته است، از حمله ژوئیه سال جاری میلادی که باعث کشته شدن ده‌ها تن در شهر نیس شد، پلیس فرانسه تا کنون در شهر نیس چندین حمله تروریستی را خنثی کرده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، این اظهارات از سوی ژان میشل پرتر، دادستان […]

[ad_1]

دادستان نیس فرانسه گفته است، از حمله ژوئیه سال جاری میلادی که باعث کشته شدن ده‌ها تن در شهر نیس شد، پلیس فرانسه تا کنون در شهر نیس چندین حمله تروریستی را خنثی کرده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، این اظهارات از سوی ژان میشل پرتر، دادستان نیس پیش از پخش مستندی درباره حمله ژوئیه در ریویرا از شبکه ۳ فرانسه مطرح شده است.

این دادستان در مصاحبه‌ای با روزنامه فیگارو گفت: چندین پرونده درباره تلاش برای انجام اقدامات تروریستی، به دپارتمان مقابله با تروریسم پاریس رسیده است.

وی ادامه داد: این پرونده‌ها مربوط به برنامه ریزی برای حمله به اماکن مذهبی، گردهم آیی‌های مردمی، رخدادهای ورزشی،‌ ورزشگاه‌ها و مدارس بوده است.

این مقام مسئول در نیس فرانسه گفت: این پرونده‌ها اکنون در اختیار دادستان‌های پاریس است و آنها در حال بررسی هستند.

در ۱۴ ژوئیه سال جاری میلادی فردی با کامیون خود به سمت جمعیتی که در مراسم روز باستیل در شهر نیس حضور داشتند، رانده و باعث کشته شدن دست کم ۸۶ تن شامل کودکان شد و ده‌ها تن را نیز زخمی کرد.

تحقیقات در این باره مشخص کرد که عامل مهاجم فردی ۳۱ ساله ساکن نیس با اصلیت تونسی است. داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

۲۰۶/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس