تاریخ انتشار: ۰۷ ارد ۱۳۹۵
چمران:

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری به تنهایی نمی تواندمعتادان را جمع آوری و ساماندهی کند گفت: باید با ریشه یابی و همکاری ۳۲ نهاد متولی جمع آوری معتادان این مشکل را در پایتخت کاهش داد.

به گزارش “گذارنیوز”  مهدی چمران روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا افزود: مقوله جمع آوری معتادان در سطح پایتخت موضوعی نیست که با تلاش و مساعدت یک نهاد اجتماعی محقق شود و در این ارتباط شهرداری نیز به تنهایی نمی تواند معتادان را جمع آوری، نگه داری، پاک سازی و حرفه آموزی کند.
وی گفت: جمع آوری و ساماندهی معتادان در سطح شهر تهران زمان زیادی را صرف می کند که بایدنهادهایی از جمله وزارت بهداشت، بهزیستی، دادستانی، دستگاههای انتظامی و پزشکی برای درمان این قشر اقدام های عملی انجام دهند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران جمع آوری و ساماندهی معتادین در مناطق مختلف تهران به ویژه منطقه هرندی وظیفه انسانی است گفت: همکاری ۳۲ نهاد و سازمان دولتی در این امر می تواند بخشی از معتادان را ساماندهی و کاهش دهند و برای از بین بردن اعتیاد باید زوایا و موارد دخیل در افزایش اعتیاد را ریشه یابی کرد.
چمران با بیان اینکه مشکل اعتیاد هیچ موقع در کشور پایان نمی یابد گفت: در دیدار هایی که چه به صورت شخصی وچه گروهی از مناطق آسیب پذیر تهران داشتیم، مهم ترین عامل در افزایش اعتیاد بیکاری و کمبود در آمد است.
وی با بیان اینکه تا موقعی کشاورزی در روستاها رونق خود را از دست دهد و جمعیت مهاجر از این مناطق به شهرهای بزرگ نقل مکان کنند،اعتیاد کماکان درلایه های مختلف جامعه رخنه می کند افزود: کشت مواد مخدر در افغانستان و مسیر ترانزیتی مواد مخدر به کشورمان نیز باعث شده اعتیاد ریشه کن نشود.
چمران تصریح کرد: در بررسی ها و نظارت های خودمی بینیم که کمتر از شش دقیقه هر فرد معتاد می تواند در سطح پایتخت به مواد مخدر دسترسی پیدا کند اما در این مدت هیچ شهروندی نمی تواند از خطوط مترو استفاده لازم را ببرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: با این فراگیر شدن مواد مخدر در پایتخت نمی توان با سرکشی به مناطق آسیب پذیر تهران از جمله هرندی، اعتیاد را کاهش داد.
چمران با اشاره به اینکه در جمع آوری بیش از چهار هزار معتاد در منطقه هرندی متوجه شدیم که افزون بر ۵۰ درصد از این معتادین را شهرستانی های تازه ورود کرده به تهران تشکیل می دهند خاطر نشان کرد: تا زمانی که بیکاری درکشور پا برجا باشد، توزیع و ورود مواد مخدر به قوت خود باقی خواهد ماند.
چمران تصریح کرد: در ابتدای انقلاب کمتر از ۵۰ درصد از جمعیت کشور در شهرها می زیستند ولی اکنون بیکاری و کاهش رونق کشاورزی باعث شده که افزون بر ۷۲ درصد از جمعیت ایران در روستاها دیگر سکونت نداشته باشند.
وی گفت: بیکاری باعث شده گروهای زیادی از روستاها به دور از خانواده با شغل های دست فروشی به دنبال درآمددر پایتخت باشند.
رئیس شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: با جمع آوری معتادین در شهر و کمپ های شفق سم زدایی و سپس به مراکز درمانی بهاران منتقل می شوند تا حین دوران بازپروری، آموزش و حرفه های لازم را فرا گیرند.
تهرام/۷۲۴۷/۱۸۳۱

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس