تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۴

قیمت نفت خام در معاملات روز چهارشنبه نزدیک به یک‌ونیم دلار کاهش یافت؛ این در حالی است که بازار همچنان تحت فشار ناشی از کاهش تقاضا و افزایش عرضه باقی مانده است.

به گزارش “گذارخبر”  در پی افزایش تولید شدید از سوی اوپک، روسیه و ایالات متحده که منجر به عرضه مازاد جهانی نیم تا ۲ میلیون بشکه‌ای در روز شده است، قیمت نفت خام از اواسط سال ۲۰۱۴ نزدیک به دو سوم کاهش پیدا کرده است. در روزهای اخیر، چشم‌انداز آهسته تقاضا، به‌ویژه در آسیا و اروپا، باعث فشار روی قیمت‌ها شده است.

هر بشکه نفت وست‌تگزاس اینترمدییت با افت ۱٫۶۶ درصدی نسبت به آخرین جلسه ۳۷ دلار و ۲۴ سنت معامله شد. قیمت هر بشکه نفت برنت نیز با افتی ۰٫۷۴ درصدی به ۳۷ دلار و ۵۱ سنت رسید. معامله‌گران اعلام داشتند که سقوط قیمت‌ها عمدتا در نتیجه چشم‌انداز ضعیف برای سال آینده بوده است. چشم‌انداز سال ۲۰۱۶، به ویژه در اوایل سال آینده، نشان از قیمت‌های پایین‌تر می‌دهد.
پیش‌بینی‌ها در مورد آب‌وهوای سرد در اروپا، کوتاه‌مدت بوده و روی قیمت نفت تاثیرگذار خواهد بود. هر دو معیار نفتی روز گذشته و با امید به تقویت تقاضای نفت برای اهداف گرمایشی با کاهش دما، رشدی ۳ درصدی داشتند.

با این وجود، آمار توماس رویترز ایکون نشان می‌دهد که انتظار می‌رود دمای متوسط قاره اروپا از ۵ درجه سانتیگراد در حال حاضر به حدود ۲٫۴ درجه سانتیگراد در سوم ژانویه کاهش پیدا کند. برای اغلب نقاط ایالات متحده، انتظار می‌رود دوره سرمای کوتاه‌مدت در هفته‌های آینده دوامی نداشته باشد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس