تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] هر چند قیمت طلا در سال ۲۰۱۶ رشد خوبی داشته و تا به امروز ۲۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده، تحلیلگران در موسسه مک‌کوئری اعلام کردند که این فلز هنوز با نقطه اوج سال ۲۰۱۱ خود فاصله بسیار زیادی دارد؛ قیمتی که با محاسبه تورم در حدود ۲۰۰۰ دلار برای هر اونس […]

[ad_1]


هر چند قیمت طلا در سال ۲۰۱۶ رشد خوبی داشته و تا به امروز ۲۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده، تحلیلگران در موسسه مک‌کوئری اعلام کردند که این فلز هنوز با نقطه اوج سال ۲۰۱۱ خود فاصله بسیار زیادی دارد؛ قیمتی که با محاسبه تورم در حدود ۲۰۰۰ دلار برای هر اونس خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از کیتکو، رکوردزنی افزایش سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۶ باعث رشد قیمت طلا شده، ولی هنوز قیمت‌ها نسبت به اوج سال ۲۰۱۱ خود پایین‌تر هستند.

 

تحلیلگران اعلام کردند که ضعف نسبی طلا به دلیل آمار اقتصادی قدرتمند آمریکا، دلار قوی‌تر و بازده اوراق بالاتر بوده است هر چند کمبود تقاضای فیزیکی نیز به این ضعف قیمتی کمک کرده است. تحلیلگران گفتند: «از نظر ما، احتمال کاهش تدریجی ارزش طلا بیش از صعود ناگهانی این فلز گرانبهاست.»

بر اساس قیمت‌های کنونی و با احتساب قیمت ۱۳۲۴ دلاری برای هر اونس، این فلز زرد همچنان ۳۰ درصد پایین‌تر از قیمت ۱۹۰۰ دلاری سپتامبر ۲۰۱۱ است. همچنین قیمت اوج ۱۳۶۶ دلاری سال جاری نیز ۲۸ درصد کمتر از اوج سال ۲۰۱۱ بوده است.
تحلیگران گفتند: در حالت واقعی، با محاسبه تورم آمریکا، این کسری بیشتر نیز می‌شود. اوج سال ۲۰۱۱ به پول امروز بیش از ۲۰۰۰ دلار می‌ارزد.
به نظر می‌رسد بهبود اقتصاد آمریکا در راه است و تحلیلگران اشاره کردند که تقویت دلار و رشد بازده واقعی اوراق قرضه آنرا ثابت می‌کند.

هم سطح دلار امریکا و هم نرخ بهره واقعی آمریکا نشان می‌دهد که خوش‌بینی بیشتری به اقتصاد آمریکا نسبت به سال ۲۰۱۲-۲۰۱۱ وجود دارد. در حالی که بازارها همچنان نسبت به رکود آمریکا حساس باقی مانده‌اند، نسبت به حالت پایه، سرمایه‌گذاران فاصله زیادی دارند.

در نهایت، تحلیلگران اشاره کردند که تقاضای کم طلا در بازار فیزیکی عامل دیگری برای پایین‌ نگاه داشتن قیمت طلا از مقدار اوج خود خواهد بود. همچنین کاهش خرید بانک‌های مرکزی نیز در ثبت این قیمت‌های پایین طلا موثر بوده است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس