تاریخ انتشار: ۱۱ آبا ۱۳۹۴

روزنامه الحیات نوشت عراق با جنگی فرسایشی مواجه است.

به گزارش “گذارخبر” ، روزنامه الحیات نوشت: نیروهای امنیتی عراق در استان الانبار با یک جنگ فرسایشی مواجه هستند زیرا نمی توانند به نبردها فیصله دهند. آنان به نزدیک شدن به اطراف شهرهای تحت سیطره داعش بسنده می کنند و به مراکز این شهرها حمله نمی کنند همین مسئله به عناصر داعش فرصت می دهد صفوف خود را بازآرایی کنند و به محورهای متعددی حمله و نیروهای ارتش را پراکنده کنند.

سلمان الفهداوی یکی از فرماندهان میدانی جنگجویان عشایر جنوب الرمادی به خبرنگار این روزنامه گفت نیروهای امنیتی و عشایر از سوی داعش هدف جنگ فرسایشی قرار گرفته اند علت آن هم این است که الانبار مساحت زیادی دارد و با شهرهای سامراء، تکریت و نینوی ارتباط دارد. پیروزی در نبرد الانبار در درجه اول مستلزم قطع کردن خطوط کمک رسانی میان الانبار و مرز سوریه از یک سو و الانبار و شهرهای سامراء، تکریت، موصل و نینوی از سوی دیگر است. اجرای این امر ضروری است و باید از طریق هواپیما انجام شود زیرا تامین نیروی زمینی کافی برای این منظور دشوار است.

الفهداوی افزود عناصر داعش در الرمادی تحت محاصره کامل قرار دارند اما این گروه به تازگی جبهه های جدیدی را گشوده است تا از پیشروی نیروهای امنیتی به سمت مرکز جلوگیری کند.

راجع العیساوی عضو شورای استان الانبار گفت نیروهای ائتلاف باید خطوط کمک رسانی به داعش را، بین الانبار و مرز سوریه، قطع کنند زیرا داعش نیازهای نظامی خود را تامین می کند و از طریق کمک های بی وقفه ای که از سوریه می آید، خسارت های خود را جبران می کند.

اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار گفت «عملیات نظامی هفته آینده از سرگرفته خواهد شد. نیروهای مشترک امنیتی تمام آمادگی های لازم را برای مقابله با حملات داعش در این دوره کسب کرده اند.»

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس