تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه عدم نگاه تخصصی به مقوله سنجش باعث هجمه به مدارس غیردولتی می شود گفت: میانگین نمرات مدارس غیردولتی نسبت به کل کشور قابل قبول بوده و ۶۳ درصد مدارس برتر و رتبه‌های اول تهران، مدارس غیردولتی هستند. به گزارش خبرنگار ایسنا، مجتبی زینی‌وند در […]

[ad_1]

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه عدم نگاه تخصصی به مقوله سنجش باعث هجمه به مدارس غیردولتی می شود گفت: میانگین نمرات مدارس غیردولتی نسبت به کل کشور قابل قبول بوده و ۶۳ درصد مدارس برتر و رتبه‌های اول تهران، مدارس غیردولتی هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مجتبی زینی‌وند در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه کمتر کسی در جامعه است که اذعان نکند مشارکت فکری و عملی مردم و مسوولان در آموزش و پرورش در اثربخشی و موفقیت برنامه‌های آموزشی موثر است افزود: استفاده از مشارکت مردم در آموزش و پرورش در قالب مدارس غیردولتی در اسناد بالادستی مورد تاکید قرار گرفته است و علی رغم کم مهری، مدارس غیردولتی کارنامه موفقی داشته‌اند.


وی با بیان اینکه سنجش یک مقوله تخصصی و ظریف است اظهار کرد: نمرات کمی دانش آموزان در امتحانات نهایی یکی از مواردی است که مورد سنجش قرار می‌گیرد.

زینی وند با بیان اینکه به عنوان مثال بر خلاف موارد مطرح شده ۱۰ رتبه اول امتحانات نهایی مدارس منطقه ۳ تهران مربوط به مدارس غیردولتی است گفت: ۶۳ درصد رتب‌ های اول مربوط به مدارس غیردولتی است،  در حالی که گاهی بیان می شود کارنامه مدارس غیردولتی موفق نبوده و باید تاکید کنم که اینگونه نیست.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: میانگین نمرات مدارس غیردولتی نسبت به کل مدارس کشور قابل قبول است و در تهران رتبه یک تا هفت مختص مدارس غیردولتی است. واقعیت این است که عدم نگاه تخصصی به سنجش موارد مربوط به اندازه گیری شاخص ها باعث هجمه به مدارس غیردولتی می‌شود.

زینی‌وند افزود: کسانی که رتبه نمرات مدارس غیردولتی را اعلام می کنند، چرا رتبه مدارس دولتی، کاردانش و… را اعلام نمی کنند؟.

ادامه دارد

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس