تاریخ انتشار: ۲۲ بهم ۱۳۹۴

خبرگزاری “اسپوتنیک” در گزارشی به شرح زندگی دختر ارشد رئیس‌جمهور روسیه پرداخت.

به گزارش “گذارنیوز”  به نقل از خبرگزاری “اسپوتنیک”، پیش از این رسانه های روسی، مطالبی را در خصوص ازدواج ماریا، دختر ارشد “ولادیمیر پوتین” رئیس‌جمهور روسیه با “یوریت یوست فاسن،” تاجر هلندی، گزارش کرده بودند. ماریا اکنون نام خانوادگی فاسن را برای خود برگزیده است. طبق نوشته های فاسن در یک سند معتبر، وی در سال ۲۰۰۴ در رشته ساخت و ساز تجارت، از یکی از دانشگاه های هلند فارغ التحصیل شده است. سپس در ۱۵ آوریل ۲۰۰۶ “به منظور اشتغال در شرکت روسی، “گازپروم”، به مسکو آمد. فاسن در ادامه نوشته که از سال ۲۰۰۷ به عنوان “مدیر توسعه کسب و کار” در “گازپروم” مشغول به کار شد. البته وی تا قبل از شروع به کار، با ماریا پوتین آشنا شده بود، لذا شاید این، خود عاملی برای اشتغال وی در “گازپروم” تلقی شود. بنا بر آخرین اطلاعات موثق، یوریت فاسن به عنوان معاون هیئت مدیره در شرکت مشاوره ای “Audit MEF” مشغول به فعالیت بوده است.
بنا بر اظهارات کارکنان شرکت “Audit MEF” ، این مرد هلندی با خودروی جیپ و با همراهی محافظان اداره فدرال حفاظت، رفت و آمد می کند. البته شاید الان لازم باشد تا از فعل گذشته استفاده کنیم چرا که از حدود شش ماه پیش، نام خانوادگی فاسن از سایت “Audit MEF” حذف شده است. ضمناً از آن زمان همسایگانِ این خانه مستقر در مجاورت سفارت آمریکا، ماریا را مشاهده نکرده اند.
در زندگی وی با توجه به فیلم های منتشر شده در فضای مجازی، رویدادهای مهمی رخ داده است. ماریا فاسن مادر شده و رساله دکتری خود را دفاع کرده است. ماریا در دسامبر ۲۰۱۴ ، فعالیت علمی خود را با عنوان ” تجربه آلمان در سازماندهی کمک های اندوکرینولوژی به کودکان” در همایش “بهداشت و کیفیت ۲۰۱۴” ، معرفی کرد. او همچنان در مرکز پژوهش های غدد درون ریز وزارت بهداشت روسیه به کار خود ادامه می دهد. متاسفانه، پس از بازگشت شبه جزیره کریمه به روسیه و رویدادهای پیرامون اوکراین، طرف آلمانی به شدت همکاری خود را با مرکز پژوهش های غدد درون ریز، کاهش داده است.
خانم فاسن علاوه بر تربیت دختر خود و کار در مرکز پژوهش های غدد درون ریز، در امور خیریه همچون کمک به کودکان مبتلا به بیماری های سیستم اندوکرینولوژی نیز شرکت می کند. او همچنین در باشگاه دانشجویان دانشگاه دولتی مسکو تحت عنوان ” دکتران آینده ” سخنرانی می کند. در ضمن دانشجویان در طول برگزاری این جلسات، حق عکسبرداری از طریق تلفن های همراه خود را ندارند.
اگر به فضای مجازی باور داشته باشیم، ماریا وارونتسُوا — فاسن، دوستان بسیار زیاد و متنوعی دارد که نه او و نه دوستانش، علاقه ای به تبلیغات دولتی در خصوص موضوعاتی همچون “گی در اروپا”، “فاشیسم در اوکراین” و “دشمنان از ناتو” ندارند.
اما آنچه که مربوط به علایق ماریا ولادیمیرُونا می شود، می توان اشاره کرده که او دوستدار فیلم های “ماتریکس”، “تل ماسه”، “شکلات” و نویسندگان محبوب وی هرمان هسه، آلدوس هاکسلی و کتاب “خاطرات یک گیشا” اثر آرتور گلدن است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس