تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴

سایت کانادایی گلوبال ریسرچ اشاره می کند که برخلاف ادعای رسانه های امریکایی شهادت سردار همدانی نشان داد که ائتلاف ضد ترور متشکل از ایران، روسیه و عراق در حال مبارزه علیه داعش هستند.

به گزارش “گذارخبر” سایت خبری – تحلیلی کانادایی “گلوبال پست” با انتشار مقاله به واکنش رسانه های خبری امریکایی نسبت به شهادت سردار “حسین همدانی” اشاره کرده است. این سایت اشاره می کند که اکثر شبکه های امریکایی از این موضوع شادمان بوده اند و خوشحالی خود را نیز پنهان نکرده اند.

 

“گلوبال ریسرچ” با اشاره به واکنش شبکه خبری “سی ان ان” نسبت به خبر شهادت سردار همدانی می نویسد:”سی ان ان تیتر مقاله خود را با عنوان ضربه روانی داعش بر ایران در سوریه” زد. این شبکه خبری مدعی شد که به گفته مقام های اطلاعاتی امریکایی این اقدام داعش ضربه روانی مهمی بر نیروهای نظامی ایران و نیروهای حامی “بشار اسد” رییس جمهوری سوریه بوده است.”

 

این سایت تحلیلی در  ادامه به نقل از سی ان ان می افزاید:”امریکا و ایران هر دو می گویند که علیه داعش می جنگند با این حال، در عمل آنان اهداف متفاوتی را دنبال می کنند. امریکا از شورشیانی که قصد سرنگونی اسد را دارند حمایت کرده در حالی که اسد متحد نزدیک ایران است و آن کشور برای بقای نظام سیاسی او تلاش می کند.”

 

گلوبال ریسرچ در ادامه اشاره می کند که “سی ان ان” در ادامه این گزارش مدعی می شود که هدف نهایی ایران نه مبارزه علیه داعش که صرفا حفظ اسد در قدرت است. گلوبال ریسرچ در ادمه اشاره می کند که شهادت سردار همدانی ثابت کرد که ائتلاف ضد تروریستی تشکیل شده متشکل از ایران، روسیه و دولت عراق دقیقا علیه داعش می جنگند.

 

این سایت کانادایی در ادامه اشاره می کند که “سیمور هرش” روزنامه نگار برنده جایزه پولیتزر در مقاله ای که در سال ۲۰۰۷ میلادی در روزنامه “نیویورک تایمز” تحت عنوان “سیاست جدید دولت امریکا به نفع دشمنان ما در جنگ علیه تروریسم است؟” خاطر نشان کرده بود که دولت بوش برای در هم شکستن نفوذ و تسلط ایران بر منطقه اولویت  در منطقه را  به همکاری با دولت عربستان سعودی و کمک به گروه های نظامی سنی داده بود. این سایت می نویسد:”امریکا این اقئامات برای تضعیف حزب الله در لبنان انجام می داد حال آن که از سوی دیگر گروه های سنی افراطی از دل همان کمک های واشنگتن سر برآوردند.”

 

این سایت در بخش پایانی گزارش خود به اقدامات مخرب سیا رد سوریه پرداخته و می نویسد:”در میان ۱۰ هزار نفری که به گزارش واشنگتن پست از سوی سیا برای پیکار علیه نیروهای دولتی سوریه آموزش دیده بودند قطعا شماری نیز از اعضای جبهه النصره و القاعده بوده اند. واقعیت آن است که این تروریست های آموزش دیده برای مقابله علیه داعش از سوی امریکا آموزش داده نشدند. شهادت سردار همدانی نیز یکی از نتایج موزش چنین نیروهایی توسط امریکایی ها بود.”

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس