تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۴

ایوان پروپیچ می گوید از هفته بعد برای استقلال بازی می کند.

به گزارش گذار نیوز ماجرای قرارداد ایوان پروپیچ و استقلال به داستانی برای آبی ها بدل شده است. مهاجم صربستانی دو هفته ای می شود که در تهران است و تمرین می کند اما استقلالی ها برای بازی گرفتن از او مشکل دارند. علی نظری جویباری ، معاون ورزشی استقلال درباره او می گوید:«او مشکلی نداشت اما ما ترسیدیم ریسک کنیم و در بازی ملوان او را به زمین بفرستیم.»

البته نظری درحالی این جمله را می گوید که مهدی تاج اصرار دارد استقلالی ها باید مسئولیت عواقب استفاده از این بازیکن را بپذیرند و از نظر سازمان لیگ این بازیکن در زمان بستن قرارداد ، مشکل داشته است و بعد از پنجره نقل و انتقالات قراردادش را ثبت کرده است. نظری اما در این باره می گوید:«کی گفته آقا؟ ما برای این بازیکن آی تی سی گرفتیم و حتی کارت بازی اش را سازمان لیگ صادر کرده پس یعنی او مشکل بازی کردن ندارد و می تواند از هفته بعد برای ما بازی کند. اصلا همین هفته هم می توانستیم بازی اش بدهیم اما خواستیم ریسک نکنیم . این چیزی که می گویید اصلا درست نیست.»

به رغم گفته جویباری ، استقلالی ها که تعهد داده اند هر نوع شکایتی از سوی باشگاه های لیگ برتری از پروپیچ و تائید مدارک بازی اش بر عهده خودشان است ، به رغم اینکه توانستند برای یار صربستانی شان آی تی سی و کارت بازی بگیرند ، بار دیگر درباره او از فیفا استعلام گرفته اند. بار قبل به ازای آی تی سی این بازیکن و استعلام از فیفا ، فیفا جواب داده بود به قوانین داخلی لیگ ایران استناد شود. قوانینی که تاکید دارد چون بعد از بسته شدن نقل و انتقالات لیگ برتر ایران ، پروپیچ برای تیم کروسکی آلبانی بازی کرده ، نمی تواند برای استقلال در لیگ ایران بازی کند و باید تا نیم فصل به انتظار بنشیند.قانونی که استقلالی ها را به چالشی بزرگ می اندازد چون با این بازیکن قرارداد ۲۷۰ هزار دلاری بستند و باید غرامتش را در این صورت بدهند. برای همین آنها در استعلام جدید به فیفا ، اعلام کردند تمام مدارک شان به صورت قانونی دریافت شده و تنها برای بازه زمانی ۴۵ دقیقه ای از فدراسیون فوتبال ایران مجوز گرفته اند. آنها حالا امیدوارند که این بار بتوانند پاسخی قابل استناد داشته باشند و امید دارند که مهدی تاج و همکارانش در لیگ برتر شرایطی اتخاذ کنند که این بازیکن بتواند به میدان برود.

البته تاج و همکارانش بعد از ماجرای موتومبا حسابی ترسیدند. آنها که برای حل مشکل پروپیچ زیر فشار باشگاه استقلال ، دبیرکل فدراسیون فوتبال و علی کفاشیان هستند ، تاکید دارند تا زمانی که مجوزی بین المللی برای بازی پروپیچ نداشته باشند ، هیچ مسئولیتی را در این باره نمی پذیرند. حتی اگر کارت بازی این بازیکن هم از سوی سازمان لیگ صادر شده باشد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس