تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به برخی چالش‌های پیش روی این صندوق اشاره کرد و گفت: مهمترین چالش ما پارامترهای بازنشستگی و عضویت هستند و باید اصلاحات پارامتریک صورت پذیرد. اکنون سقف سنی برای عضویت نداریم که ما را دچار مشکل کرده است. به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدرضا رستمی در سمینار […]

[ad_1]

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به برخی چالش‌های پیش روی این صندوق اشاره کرد و گفت: مهمترین چالش ما پارامترهای بازنشستگی و عضویت هستند و باید اصلاحات پارامتریک صورت پذیرد. اکنون سقف سنی برای عضویت نداریم که ما را دچار مشکل کرده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدرضا رستمی در سمینار فنی منطقه‌ای اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی(ایسا )، با بیان اینکه ۳۲ میلیون نفر از جمعیت ایران در مناطق روستایی زندگی می کنند گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ۱۱ سال گذشته به دنبال مصوبه دولت و در قالب برنامه چهارم توسعه تصویب شد و فعالیت آن در راستای عمل به ماده ۳ قانون اساسی است.

وی افزود: تقویت بیمه اجتماعی، بسط بیمه‌های خدماتی برای کشاورزان، ارائه برنامه‌های سرمایه گذاری، توسعه اقتصادی کشاورزان، افزایش کارایی نیروی انسانی، پیشگیری مهاجرت از روستا به شهر و بکارگیری متدهای جدید کشاورزی از فعالیتهای اصلی ماست.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه مواردی چون ارائه تسهیلات در صورت از کارافتادگی و سرویس دهی در عرصه خدمات درمانی را دنبال می کنیم و در خصوص بیمه‌های مازاد نیز وضع مقرراتی را مدنظر داریم گفت: شروط بیمه شدن در این صندوق محدود است، فرد باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و مقیم مناطق روستایی باشد.

رستمی ادامه داد: جهادکشاورزی فهرستی از ۲۳۰ شغل را ارائه کرده که به آن استناد می کنیم. طبقه بندی افراد بر اساس سن، مشخصات، شغل و سطوح درآمدی انجام می شود، آن ها بر حسب درآمد ۵ درصد حق بیمه را می پردازند و ۱۰ درصد را نیز دولت تقبل می‌کند.

وی با بیان اینکه خدمات ما بلندمدت هستند اظهار کرد: تمامی روستاییان بالای ۶۵ سال سن و سابقه ۱۵ سال بیمه پردازی بازنشسته می‌شوند و معادل دو سوم درآمدشان از ما حقوق و یا همان مستمری دریافت می کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به فعالیت ۳۴۰۰ دفتر این بیمه در سطح کشور اشاره کرد و گفت: افراد واجد شرایط به دفاتر ما مراجعه و ثبت نام می کنند. شمار بیمه شدگان ما از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ از ۱۶۹ هزار به یک میلیون نفر رسید و اکنون یک و نیم میلیون نفر تحت پوشش ما هستند ودو میلیارد دلار دارایی داریم که در بخش های مختلف اعم از پتروشیمی و فولاد سرمایه گذاری شده اند.

رستمی به برخی چالش های پیش رو نیز اشاره و اظهار کرد: مهمترین چالش ما پارامترهای بازنشستگی و عضویت هستند و باید اصلاحات پارامتریک صورت پذیرد. اکنون سقف سنی برای عضویت نداریم که ما را دچار مشکل کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس