تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا، دکتر محمد هاشمی با بیان اینکه تیروئید و دیابت از شایع‌ترین بیماری‌های غدد درون‌ریز است، گفت: رژیم غذایی نادرست، سبب بروز چاقی و چاقی عامل بروز بسیاری از بیماری‌های غیرواگیر از جمله دیابت است. به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود برای پیشگیری از بروز دیابت از رژیم غذایی سالم پیروی […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا، دکتر محمد هاشمی با بیان اینکه تیروئید و دیابت از شایع‌ترین بیماری‌های غدد درون‌ریز است، گفت: رژیم غذایی نادرست، سبب بروز چاقی و چاقی عامل بروز بسیاری از بیماری‌های غیرواگیر از جمله دیابت است. به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود برای پیشگیری از بروز دیابت از رژیم غذایی سالم پیروی و فعالیت بدنی متناسب داشته باشند.

وی در ادامه عنوان کرد: زمانی که افراد دچار چاقی و اضافه‌وزن می‌شوند، طی دهه های آینده عمر احتمال بیشتری برای ابتلا به دیابت و در نهایت به بیماری‌های قلبی دارد. اما زمانی که نوجوانان و جوانان در دهه اول و دوم زندگی دچار چاقی می‌شوند در سنین جوانی به دیابت و بیماری قلبی مبتلا می‌شوند. در واقع پیروی نکردن یک رژیم غذایی سالم سن ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی را در کشور کاهش می‌دهد.

هاشمی با بیان اینکه احتمال بروز دیابت در افراد چاق بسیار بیشتر از سایر افراد است، گفت: به همین دلیل این افراد بیشتر در معرض بیماری‌های پرخطر قرار می‌گیرند.

دبیر اجرایی یازدهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد:‌ بررسی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم، اختلالات فوق‌کلیه، پوکی استخوان، چاقی و غیره از جمله مهم‌ترین محورهای برگزاری این کنگره است که زبده‌ترین دانشمندان دنیا با حضور در کنگره درخصوص این موضوعات به بحث و گفت‌وگو خواهند پرداخت.

هاشمی در ادامه افزود: یکی از ویژگی‌های بارز این کنگره برگزاری جلسات جداگانه برای گروه پرستاران است که در این قسمت پرستاران می‌توانند هم‌زمان با اجرای همایش، به آخرین اطلاعات حوزه تشخیص، مراقبت و درمان در زمینه بیماری‌های شایع غدد درون ریز و متابولیسم دسترسی داشته باشند.


بنابر اعلام روابط عمومی این کنگره، یازدهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون ریز و متابولیسم از ۱۲ تا ۱۴ آبان‌ماه در سالن همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس