تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴

دومین پرواز انتقال جانباختگان فاجعه منا انجام شد و پیکر ١١۴ زائر ایرانی با یک فروند هواپیمای کارگو سعودی به ایران انتقال یافت.

به گزارش “گذارخبر” ، این پرواز که لحظاتی پیش در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست، قرار بود شب گذشته انجام شود، ولی تشریفات قانونی آن را با ساعت ها تاخیر همراه کرد.

پیکر این ١١۴ زائر جان باخته در فاجعه منا درحالی به کشور منتقل شد که هنوز جسد ٢۴۶ زائر ایرانی در سردخانه های عربستان است.

وزیر بهداشت در بازگشت از عربستان از انتقال ١۵٠ پیکر شهدای منا به ایران در شب خبر داده و گفته بود: باقی پیکرها تا پایان این هفته به کشور منتقل می شود.

رییس سازمان حج و زیارت نیز از تفاهم با سعودی ها برای در اختیار گرفتن ظرفیت سردخانه جده به منظور نگهداری و شناسایی اجساد زائران ایرانی در این شهر که به فرودگاه بین المللی دسترسی دارد، خبر داده بود.

اوحدی گفته بود: در توافقی با وزارت کشور عربستان قرار شد ظرفیت سردخانه جده صرفا به پیکر زائران ایرانی تعلق گیرد تا شناسایی به سرعت انجام شود.

اکنون از میان ١۵٠ پیکری که وزیر بهداشت حرف انتقال آنها را زده بود، پیکر ١١۴ زائر شناسایی، تشریفات قانونی آنها انجام و به کشور منتقل شدند.

ایران در فاجعه تلخ منا طبق اعلام سازمان حج و زیارت ۴۶۴ زائر خود را از دست داده که با انتقال ٢١٨ پیکر تا امروز، بیش از نیمی دیگر از زائران جان باخته همچنان در سردخانه مکه نگهداری می شوند که هویت برخی از آنها هنوز مشخص نشده است.

قرار شده فرایند تشخیص هویت زائرانی که از میان اجساد موجود در سردخانه های عربستان، ایرانی شناخته می شوند، در داخل کشور ادامه یابد.

این سازمان صبح روز شنبه نیز پیکر ١٠۴ زائر ایرانی را که در فاجعه منا جان خود را از دست دادند، به رغم شناسایی آنها در جده، بار دیگر برای تشخیص هویت به پزشکی قانونی منتقل کرد.

تشخیص هویت آن جانباختگان در حضور نماینده ای از خانواده و مدیر کاروان در حال انجام است که پس از اتمام، پیکرها هر یک به شهرهای خود منتقل خواهند شد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس