تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دولت ترکیه امروز (سه شنبه) رقم پیش بینی رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۶ را از ۴،۵ درصد به ۳،۲ درصد کاهش داد. به گزارش ایسکانیوز از خبرگزاری فرانسه، بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه گفت: رشد اقتصادی که ما امسال شاهدش خواهیم بود با آن چه در نظر گرفته بودیم مطابقت ندارد زیرا […]

[ad_1]

دولت ترکیه امروز (سه شنبه) رقم پیش بینی رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۶ را از ۴،۵ درصد به ۳،۲ درصد کاهش داد.

به گزارش ایسکانیوز از خبرگزاری فرانسه، بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه گفت: رشد اقتصادی که ما امسال شاهدش خواهیم بود با آن چه در نظر گرفته بودیم مطابقت ندارد زیرا عوامل منفی جهانی نیز بر این رشد تاثیر می گذارند.
یلدریم اضافه کرد که رشد تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۳،۲ درصد خواهد بود و این رقم در سال آینده به ۴ ،۴ درصد افزایش خواهد یافت. به گفته وی رقم رشد اقتصادی در سال های ۲۰۱۸-۲۰۱۹ ۵ درصد خواهد بود.
نخست وزیر ترکیه در سخنانش به صورت مستقیم به اثر کودتای نافرجام اخیر و کاهش درآمدهای گردشگری ناشی از حمله های تروریستی سال جاری بر رشد اقتصادی اشاره نکرد.
آمار در ماه میلادی گذشته نشان داد که اقتصاد ترکیه در سه ماهه دوم ۳،۱ درصد رشد داشته که نسبت به سه ماهه نخست (۴،۷ درصد) کاهش یافته است.
ترکیه طی ده سال اخیر شاهد رونق اقتصادی چشمگیری بوده و همین مساله یکی از دستاوردهای حزب حاکم رجب طیب اردوغان و مایه محبوبیت آن شده است.
اردوغان در نظر دارد با تقویت رشد اقتصادی ترکیه را تا سال ۲۰۲۳ به یکی از ۱۰ اقتصاد برتر جهان تبدیل کند.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس