تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] با توجه به سیاست‌های اخیر دولت و بانک مسکن برای تحریک تقاضا در بازار مسکن، چقدر احتمال افزایش قیمت مسکن وجود دارد؟ به گزارش اقتصادنیوز،  با توجه به سیاست‌های اخیر دولت و بانک مسکن برای تحریک تقاضا در بازار مسکن، چقدر احتمال افزایش قیمت مسکن وجود دارد؟ در این مورد عباس آخوندی در […]

[ad_1]


با توجه به سیاست‌های اخیر دولت و بانک مسکن برای تحریک تقاضا در بازار مسکن، چقدر احتمال افزایش قیمت مسکن وجود دارد؟

به گزارش اقتصادنیوز،  با توجه به سیاست‌های اخیر دولت و بانک مسکن برای تحریک تقاضا در بازار مسکن، چقدر احتمال افزایش قیمت مسکن وجود دارد؟ در این مورد عباس آخوندی در قامت وزیر راه و شهرسازی گفته است: بر اساس برآوردهای صورت گرفته افزایش قیمتی در مسکن پیش‌بینی نمی‌شود.

وی از افزایش عرضه اوراق حق تقدم مسکن تا یک هفته آینده برای کاهش قیمت آن نیز خبر داد و با بیان این‌که ۳۰۰ هزار خانه خالی در تهران وجود دارد، گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته افزایش قیمتی در مسکن پیش‌بینی نمی‌شود.

آن طور که تسنیم گزارش داده، آخوندی در پاسخ به گلایه مردم نسبت به قیمت بالای اوراق حق تقدم، گفت: دو سیستم برای دریافت تسهیلات مسکن است که یکی سیستم پس‌انداز با نرخ سود ۱۱ درصدی است. درباره اوراق نیز به دنبال آن هستیم که میزان عرضه را افزایش دهیم ککه فکر می‌کنم تا یک هفته آینده با افزایش عرضه قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به با مذاکره با بانک مسکن برای افزایش عرضه در خصوص سیاست تحریک تقاضا و احتمال افزایش قیمت مسکن، تصریح کرد:‌ فعلا در مرحله عرضه مشکلی نداریم و در تهران حدود ۳۰۰ هزار خانه خالی داریم و امکان عرضه وجود دارد و بر اساس برآوردهای صورت گرفته فعلا افزایش قیمتی را پیش‌بینی نمی‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که برنامه ای که ما از ابتدا داشتیم این بود که بتوانیم قدرت خرید متقاضی را تنظیم کرده و از طریق سیستم پس‌انداز بازار پاسخگوی تقاضاهای مسکن باشد، یادآور شد:‌ الان حوزه پس‌انداز کاملا فعال شده و بر اساس آمار تعداد افرادی که در صندوق پس‌انداز یکم پس‌انداز کرده‌اند از ۶۰ هزار واحد گذشت و بیش از هزار میلیارد تومان تجهیز منابع صورت گرفته است. در چهار ماه اول سال تسهیلات خرید یا ساخت برای متقاضیان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۹۱ درصد رشد داشته است. این نشان می‌دهد که ما به سمت خروج غیرتورمی از رکود در بخش مسکن بازگشته‌ایم.

آخوندی در پاسخ به این‌که چه برنامه‌ای برای اقشار کم درآمد دارید، گفت: قطعا برای این قشر برنامه داریم، اما فعلا باید مسکن مهر را که تمام منابع دولت را به خودش اختصاص داده، تمام کنیم تا بتوانیم منابع جدید را برای برنامه‌های جدید شروع کنیم. در این راستا طرح مسکن اجتماعی را به‌عنوان جایگزین مسکن مهر مطرح کردم، مسئله‌ای است که در تمام دنیا تجربه شده است و ابداع خود من نیست. باید مسکن مهر را جمع کنیم و دولت بتواند منابعی را آزاد کند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس