تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] اگرچه مرکز آمار نرخ رشد بهار سال جاری را ۴٫۴ درصد اعلام کرده و پیش‌بینی‌ رئیس جمهور حاکی از نرخ رشد اقتصادی ۵٫۵ درصدی تا پایان امسال است، اما مرکز پژوهش‌ها در گزارشی پیش‌بینی کرده که نرخ رشد سال ۹۵ معادل ۶٫۶ درصد خواهد بود. به گزارش اقتصادنیوز، مرکز پژوهش‌ها در گزارشی اعلام […]

[ad_1]


اگرچه مرکز آمار نرخ رشد بهار سال جاری را ۴٫۴ درصد اعلام کرده و پیش‌بینی‌ رئیس جمهور حاکی از نرخ رشد اقتصادی ۵٫۵ درصدی تا پایان امسال است، اما مرکز پژوهش‌ها در گزارشی پیش‌بینی کرده که نرخ رشد سال ۹۵ معادل ۶٫۶ درصد خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز، مرکز پژوهش‌ها در گزارشی اعلام کرد نرخ رشد اقتصادی سال ۶٫۶ درصد است که ۳٫۹ درصد آن مربوط به رشد ناشی از بخش نفت است.

بر اساس پیش‌بینی مرکز پژوهش‌ها بالاترین نرخ رشد اقتصادی مربوط به بخش نفت است که نرخ رشد آن ۳۸٫۶ درصد پیش‌بینی شده است. نرخ رشد بخش خدمات ۴٫۴، بخش کشاورزی ۳٫۵ و صنعت ۱٫۴ درصد پیش‌بینی می‌شود. نکته قابل توجه نرخ رشد اقتصادی بخش ساختمان است که مرکز پژوهش‌ها پیش‌بینی کرده نرخ رشد این بخش منفی ۹٫۸ درصد خواهد بود.

بخش دیگر این گزارش مربوط به زیربخش‌های خدمات است. نرخ رشد بخش بازرگانی ۲٫۸ درصد، خدمات حمل و نقل ۴٫۹ و خدمات عمومی هشت درصد پیش‌بینی شده است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس