تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در پی عدم اطمینان اقتصادی ناشی از رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، ارزش مسکن در لندن برای نخستین بار از سال ۲۰۰۹ در سال آینده سقوط خواهد کرد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، شرکت کانتری‌واید، بزرگترین شرکت کارگزاری مسکن بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد: قیمت مسکن در لندن در […]

[ad_1]


در پی عدم اطمینان اقتصادی ناشی از رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، ارزش مسکن در لندن برای نخستین بار از سال ۲۰۰۹ در سال آینده سقوط خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، شرکت کانتری‌واید، بزرگترین شرکت کارگزاری مسکن بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد: قیمت مسکن در لندن در سال جاری تنها ۳٫۵ درصد رشد خواهد داشت و در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار سقوط را تجربه خواهد کرد.

کانتری‌واید در ماه دسامبر پیش‌بینی کرده بود که ارزش مسکن در سال جاری و سال آینده ۴ درصد رشد کند. اما قیمت املاک در مرکز لندن در سال جاری ۶ درصد افت کرده و در سال ۲۰۱۷ تغییر اندکی خواهد داشت.

 

فیونلا ارلی، اقتصاددان ارشد کانتری‌واید اعلام کرد: «رای به ترک اتحادیه‌ اروپا، اقتصاد بریتانیا را مغشوش کرده است. کاهش انتظارات برای رشد سرمایه در حال حاضر نیز روی بازار مسکن لندن فشار وارد کرده است این در حالی است که بازار املاک لوکس با افزایش مالیات فروش و عرضه مازاد ضربه خورده است. برگزیت تنها موجب شدت گرفتن این سقوط می‌شود.» 

بلاتکلیفی در خصوص چگونگی مذاکره بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا در فصل تابستان روی بازار مسکن تاثیر گذشته و موجب شده تا قیمت مسکن در این فصل کاهش یابد. 
اما این آرامش دوام نخواهد داشت. کانتری‌واید انتظار دارد در پی بهبود اقتصاد و شفافیت بیشتر در خصوص نحوه جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا ارزش‌ مسکن لندن در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲ درصد افزیش خواهد داشت.

کانتری‌واید پیش‌بینی کرده ارزش مسکن در مرکز لندن در سال ۲۰۱۸ در حدود ۴ درصد رشد کند. این شرکت انتظار دارد که در ابتدای سال ۲۰۱۸ قیمت‌ها نسبت به اوج سال ۲۰۱۴ خود افتی ۱۵ درصدی را تجربه کنند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس