تاریخ انتشار: ۰۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] بیشتر هواداران ترامپ را نه جمهوری‌خواهان، بلکه شهروندان مستقل تشکیل می‌دهند. دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، توانست در میانگین نظرسنجی‌های سراسری ٣,۵ درصد پیشرفت داشته باشد، این رقم ممکن است زیاد به نظر نیاید؛ اما برای اینکه بتواند از رقیب دموکرات خود پیشی بگیرد کافی بود.  به گزارش  شرق به نقل از […]

[ad_1]

بیشتر هواداران ترامپ را نه جمهوری‌خواهان، بلکه شهروندان مستقل تشکیل می‌دهند.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، توانست در میانگین نظرسنجی‌های سراسری ٣,۵ درصد پیشرفت داشته باشد، این رقم ممکن است زیاد به نظر نیاید؛ اما برای اینکه بتواند از رقیب دموکرات خود پیشی بگیرد کافی بود.

 به گزارش  شرق به نقل از سی‌ان‌ان، «هیلاری کلینتون»، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری، در دومین روز برگزاری نشست ملی دموکرات‌ها با کسب ۴۵ درصد آرای موافق، از رقیب جمهوری‌خواه خود یعنی «دونالد ترامپ» عقب افتاد.

 این نخستین‌بار است که ترامپ توانسته در رقابت‌های اولیه ریاست‌جمهوری از رقیب اصلی خود؛ یعنی هیلاری کلینتون پیشی بگیرد تا شوکی جدی به جامعه سیاسی آمریکا وارد کند. براساس این نظرسنجی، محبوبیت ترامپ نسبت به قبل از کنوانسیون، شش درصد بیشتر شد. این شبکه می‌گوید از سال ۲۰۰۰ تا‌کنون هیچ‌یک از نامزدهای رقیب انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، چنین فاصله‌ای در نظرسنجی‌ها با یکدیگر نداشته‌اند.

پس از کنگره ملی جمهوری‌خواهان، محبوبیت دونالد ترامپ، پیش از همه از سوی آمریکایی‌های سفید و بدون مدرک دانشگاهی افزایش یافت و متقابلا حمایت بخش دانشگاه‌رفته آمریکا به‌سوی دموکرات‌ها متمایل شد. ایمیل‌های محرمانه لورفته کلینتون، حمایت‌نکردن طرفداران نامزد مستعفی دموکرات‌ها یعنی «برنی سندرز» از او، مهم‌ترین عوامل ریزش رأی هیلاری کلینتون به حساب می‌آیند.

«سی‌ان‌ان» در گزارشی که برای توضیح آمار خود ارائه می‌دهد، معتقد است بیشتر هواداران ترامپ را نه جمهوری‌خواهان، بلکه شهروندان مستقل تشکیل می‌دهند. روزنامه گاردین نیز در تحلیلی می‌نویسد، نظرسنجی‌های اخیر اهمیت بسیاری دارند، زیرا ممکن است براساس پاسخ‌های افرادی صادق شکل گرفته باشد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس