تاریخ انتشار: ۲۴ خرد ۱۳۹۵

– استاندار خراسان جنوبی با اشاره به زیانهای اجتماعی، بهداشتی و اقتصادی مصرف مواد مخدر در جامعه گفت: طرح پیشگیری از مصرف و مبارزه با مواد مخدر در جلوگیری از ابتلای بسیاری افراد به اعتیاد موثر است، باید این طرح در اولویت فعالیت ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه الله خدمتگزار در دیدار مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری با وی افزود: طرح یاد شده مانع اتلاف وقت و هدر رفت اعتباری که قرار است در آینده صرف مقابله با عرضه و برخورد با معتادان و قاچاقچیان شود، جلوگیری می کند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر اعتیاد به مصرف مواد مخدر به یک معضل بزرگ اجتماعی تبدیل شده این در حالی است که ایران اسلامی بیشترین تلاش و هزینه را تاکنون در پیشگیری و مبارزه با این معضل اجتماعی در عرصه بین المللی پرداخته است.
وی به موضوع تفویض اختیار به مسئولان استانها در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور باید با ارائه طرح و برنامه های جامع در پیشگیری و مقابله با مصرف مواد مخدر به استان ها، زمینه های اجرایی این طرح ها فراهم کند.
وی نظارت بر اجرای برنامه استان ها در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و یادآورشد: طرح ها و برنامه هایی که در این زمینه به تصویب ستاد کشوری و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان ها می رسد باید به معنی واقعی کلمه به کاهش تقاضا و استعمال مواد مخدر منجر شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مواد مخدر به عنوان یک تهدید جدی برای خانواده ها و جامعه به شمار می رود، یادآور شد: ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور می تواند با ارائه برنامه های آموزشی در راستای آگاه سازی خانواده ها و آشنا کردن آنان با آثار و پیامد های خانمان سوز این امر تلاش کنند چرا که اعتیاد فرد به مواد مخدر می تواند، خانواده را در معرض تهدید قرار دهد.
وی به امنیت پایدار در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ورود مواد مخدر از مرزهای استان نزدیک به صفر است، این در حالیست که بسیاری از زندانیان و افرادی که در این ارتباط دستگیر شدند از سایر استانهاست.
** امسال سه میلیارد ریال برای پیشگیری از مواد مخدر به خراسان جنوبی اختصاص می یابد
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری در این دیدار با بیان اینکه سال گذشته دو میلیارد ریال بودجه برای اجرای طرح های پیشگیری به خراسان جنوبی اختصاص یافت.
وی گفت: امسال سه میلیارد ریال اعتبار برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر به خراسان جنوبی اختصاص خواهد یافت.
عارف وهاب زاده، با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر اعتباری پیش بینی شده است، اظهار کرد: این اعتبار در اجرای طرح های مرتبط با درمان، پیشگیری و مقابله با عرضه مواد مخدر هزینه خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای اجرای طرحهای پیشگیری از اعتیاد در استانها اعتبار در نظر خواهیم گرفت، ادامه داد: امروزه مواد مخدر و اعتیاد به عنوان یک معضل اجتماعی باید مورد توجه همه دستگاه ها و نهادها قرار گیرد.
خراسان جنوبی حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، تعداد معتادان استان حدود ۲۰ هزار نفر تخمین زده می شود که سه هزار نفر زن هستند.
از ابتدای سال ۹۵تاکنون شش هزار و ۲۰۰کیلوگرم مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵درصد افزایش دارد.
در این مدت ۱۴ باند حمل کننده مواد مخدر در استان متلاشی شد و یک هزار و ۱۰۰نفر قاچاقچی و خرده فروش مواد افیونی دستگیر و ۱۲۴ دستگاه خودرو قاچاقچیان نیز توقیف شد.
۲۰۴۷/۷۵۵۷

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس