تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا در البرز، انوشیروان محسنی بندپی امروز در مراسم جشن واگذاری ۷۳۵ مسکن به مددجویان تحت پوشش بهزیستی این استان با بیان این که ارائه خدمات استاندارد توانبخشی از اهداف سازمان بهزیستی کشور است، افزود: سالانه نزدیک به ۳۰  هزار کودک معلول در کشور متولد می‌شود لذا پیشگیری از معلول زایی […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا در البرز، انوشیروان محسنی بندپی امروز در مراسم جشن واگذاری ۷۳۵ مسکن به مددجویان تحت پوشش بهزیستی این استان با بیان این که ارائه خدمات استاندارد توانبخشی از اهداف سازمان بهزیستی کشور است، افزود: سالانه نزدیک به ۳۰  هزار کودک معلول در کشور متولد می‌شود لذا پیشگیری از معلول زایی در سطح کشور در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد.


وی در ادامه با بیان این که در دوسال گذشته ۱۳۰۰ سقط درمانی با استفاده از ظرفیت قانونی و شرعی در کشور انجام شده از انتخاب پایلوت  ۳ استان برای اجرای طرح غربالگیری ژنتیکی در سطح کشور خبر داد.


وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح های پیشگیرانه درمانی و مشاوره ای ژنتیک توسط سازمان متبوع گفت: در حال حاضر در طرح های درمانی و پیشگیرانه ای مثل اجرای طرح تنبلی چشم به موفقیت  ۸۰ درصدی دست یافتیم.


بندپی در ادامه با بیان این که دولت تمام تلاش خود را برای حمایت از معلولان بکار گرفته است افزود: پیشگیری از شیوع آسیب‌های اجتماعی،معلولیت ها و همچنین ارائه خدمات استاندارد توانبخشی از اهداف اصلی سازمان بهزیستی کشور است.


وی در ادامه با بیان اینکه تمام معلولان باید از تجهیزات توانبخشی کشور استفاده کنند از انعقاد تفاهم‌نامه با تعدادی از موسسات علمی و پژوهشی دنیا از جمله آلمان و سوئد، برای استفاده از آخرین تکنولوژی در حوزه بازتوانی و توانبخشی معلولان خبر داد.


وی در ادامه با اشاره به لزوم گسترش نشاط اجتماعی در جامعه، با بیان این که بیش از ۲۵۰۰ زن توسط مشاوره های اجتماعی سازمان بهزیستی از اقدام به خودکشی رهانیده شده‌اند بر لزوم گسترش اورژانس اجتماعی و ارائه مشاوره ای  علمی در کشور تاکید کرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس