تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مصرف مکمل‌های خوراکی ویتامین D می‌تواند به کاهش خطر حمله‌های شدید آسمی کمک کند. به گزارش ایسنا، نتایج یک مطالعه پزشکی حاکی از آن است که مصرف قرص‌های ویتامین D احتمال بستری شدن بیماران مبتلا به آسم بر اثر بروز حمله شدید آسمی را از ۶ درصد به ۳ درصد کاهش می‌دهد. پرفسور “آدریان […]

[ad_1]

مصرف مکمل‌های خوراکی ویتامین D می‌تواند به کاهش خطر حمله‌های شدید آسمی کمک کند.

به گزارش ایسنا، نتایج یک مطالعه پزشکی حاکی از آن است که مصرف قرص‌های ویتامین D احتمال بستری شدن بیماران مبتلا به آسم بر اثر بروز حمله شدید آسمی را از ۶ درصد به ۳ درصد کاهش می‌دهد.

پرفسور “آدریان مارتینائو” متخصص ارشد این مطالعه گفت: در این بررسی آزمایش‌هایی روی ۴۳۵ کودک و ۶۵۸ فرد بزرگسال که دچار آسم خفیف تا متوسط بودند انجام گرفت. همچنین مشخص شد مصرف مکمل‌های ویتامین D در کنار درمان‌های استاندارد آسم به طور چشمگیری خطر حمله آسمی شدید را بدون به جا گذاشتن عوارض جانبی کاهش می‌دهد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، وی همچنین افزود: محدودیت‌هایی در انجام این مطالعه به منظور مشخص شدن تاثیرگذاری ویتامین D در کاهش خطر حمله‌های آسمی در تمامی مبتلایان به این بیماری وجود داشته است. همچنین لازم است آزمایش‌های بیشتری روی نقش مصرف مکمل‌های ویتامین D در کودکان و بزرگسالان مبتلا به آسم شدید انجام شود تا مشخص گردد آیا این بیماران نیز از مصرف این مکمل‌ها سود می‌برند؟

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس