تاریخ انتشار: ۲۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرید تضمینی دانه روغنی کلزا برای سال زراعی جدید ۲۷۸۳ تومان برای هر کیلو پیشنهاد شده است . به گزارش ایسکانیوز از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا مهاجر اظهار کرد: قیمت خرید تضمینی دانه روغنی کلزا برای سال زراعی جدید ۲۷۸۳ تومان […]

[ad_1]

کشاورزی

مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرید تضمینی دانه روغنی کلزا برای سال زراعی جدید ۲۷۸۳ تومان برای هر کیلو پیشنهاد شده است .

به گزارش ایسکانیوز از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا مهاجر اظهار کرد: قیمت خرید تضمینی دانه روغنی کلزا برای سال زراعی جدید ۲۷۸۳ تومان برای هر کیلو پیشنهاد شده است که به احتمال زیاد پذیرفته و اعلام می شود.
علیرضا مهاجر با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در مقایسه با قیمت سال زراعی ۹۵-۹۴ حدود ۱۰ درصد افزایش خواهد داشت افزود: کشت دانه روغنی کلزا در سال زراعی ۹۵-۹۴ بی نظیر بود و در پی آن ۷۰ هزار تن محصول دانه روغنی تولید شد.
وی گفت: محصول کلزا از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری و پول کشاورزان نیز کامل پرداخت شد و هیچ کشاورزی از دولت پولی طلب ندارد.
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی افزود: سطح زیرکشت دانه روغنی کلزا در سال زراعی جدید ۴ برابر افزایش می یابد و پیش بینی می شود ۳۰۰ تا ۳۳۰ هزار تن محصول کلزا تولید شود.
مهاجر افزود: دولت برای توسعه کشت دانه های روغنی و کلزا ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه تعیین کرده است که امیدواریم هرچه زودتر تخصیص یابد.
وی گفت: بذر کلزا برای کشت در ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی زراعی کشور تامین و در مناطق سردسیر کشور نیز توزیع شده است.
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از تامین هزار دستگاه کارنده ریزدانه کار ویژه کشت بذر کلزا خبر داد و افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده ۷،۵ میلیون تومان از هزینه خرید دستگاه بصورت یارانه به کشاورز پرداخت می شود و ۷،۵ میلیون تومان باقی مانده نیز آورده کشاورز است.
مهاجر گفت: در سال زراعی جدید ۲،۵ میلیون تومان تسهیلات نیز با بهره ۱۲ درصد در اختیار کشاورزان قرار می گیرد و علاوه بر این بیمه محصول نیز رایگان خواهد بود.
وی افزود: برای پایداری تولید گندم، کاهش علف های هرز و آفات و کاهش مصرف سموم و جلوگیری از خروج سالانه ۴ میلیارد دلار ارز به منظور واردات روغن توسعه سطح زیرکشت و افزایش تولید دانه های روغنی بسیار ضروری است.
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید برای کاهش هزینه های بهداشتی و درمانی و برای افزایش کیفیت روغن خوراکی دانه روغنی را تولید کنیم.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس