تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس شبکه هپاتیت ایران پیشنهاد داد که در روز پزشک به جای مراسم‌هایی نظیر تجلیل و …، پزشکان مجددا سوگند تعهد بخوانند و با جامعه عهد و پیمان ببندند. به گزارش ایسنا، دکتر سیدموید علویان در پیام تبریک خود به مناسبت روز پزشک آورده است:« روز پزشک مبارک باد و اما یک پیشنهاد تازه؛ […]

[ad_1]

دکتر علویان رییس شبکه هپاتیت

رییس شبکه هپاتیت ایران پیشنهاد داد که در روز پزشک به جای مراسم‌هایی نظیر تجلیل و …، پزشکان مجددا سوگند تعهد بخوانند و با جامعه عهد و پیمان ببندند.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدموید علویان در پیام تبریک خود به مناسبت روز پزشک آورده است:« روز پزشک مبارک باد و اما یک پیشنهاد تازه؛ در ایران عزیز، اول شهریور ماه و همزمان با زادروز بوعلی سینا، به پاس خدمات و تالیفات گرانقدر وی در حوزه علوم پزشکی و تجلیل از مقام شامخ پزشکان، روز پزشک نامگذاری شده است. کمتر ملتی را می‌توان یافت که به مناسبت‌هایی این چنین روزی را مختص پزشکان خود نداشته باشند که این خود نشانگر اهمیت پزشک و خدمات او در جامعه می‌باشد. در این باره بیشتر نمی گویم! از درد و رنج پزشک شدن و مهم‌تر از همه پزشک واقعی ماندن هم نمی‌گویم که حکایتی است بس طولانی! از لزوم درد کشیدن با درد بیمار هم نمی‌گویم که همکاران پزشک ما در اقصی نقاط کشور این چنین‌اند، ولیکن پیشنهاد تازه‌ای دارم.

ما پزشکان هنگام فارغ‌التحصیلی برای نجات بیماران با سوگندی، متعهد به رعایت اصول اخلاقی در ارایه خدمت به بیماران می‌شویم و سوگند یاد می‌کنیم که بین فقرا و اغنیا تفاوتی قائل نشویم و نژاد و عقیده بیماران، ما را در تصمیم خود برای خدمت به آنها متزلزل نسازد. اما حال، پیشنهاد می‌کنم همزمان با زادروز این پزشک عالی مقام، که در دربار شاهان بیمار می‌دید ولی در محکمه خود را به روی فقرا باز نگه میداشت، سالی یکبار همه ما پزشکان در این مراسم تجلیل، مجدد سوگند تعهد خود را بخوانیم و با جامعه عهد و پیمان ببندیم که راه ما همان راه بوعلی است یعنی نفع جامعه بر نفع شخصی مقدم است و بس. لذا، بهتر است در این جلسات، سخنرانی‌ها حذف و فقط به خواندن سوگندنامه و تجلیل از پزشکان خدمتگزار بسنده شود.»

 

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس