تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۴

در میان جدیدترین اسنادی که ویکی لیکس درباره عربستان منتشر کرده است، مکاتبه وزیر مشاور در امور اقتصادی و فرهنگی عربستان با سعود الفیصل، وزیر خارجه وقت این کشور است. موضوع این مکاتبه آمادگی یک شرکت فرش بافی ایرانی برای تامین فرش های حرمین شریفین است. روزنامه الاخبار نوشت در میان جدیدترین اسنادی که ویکی […]

در میان جدیدترین اسنادی که ویکی لیکس درباره عربستان منتشر کرده است، مکاتبه وزیر مشاور در امور اقتصادی و فرهنگی عربستان با سعود الفیصل، وزیر خارجه وقت این کشور است. موضوع این مکاتبه آمادگی یک شرکت فرش بافی ایرانی برای تامین فرش های حرمین شریفین است.
مکه
روزنامه الاخبار نوشت در میان جدیدترین اسنادی که ویکی لیکس درباره عربستان منتشر کرده است، مکاتبه وزیر مشاور در امور اقتصادی و فرهنگی عربستان با سعود الفیصل، وزیر خارجه وقت این کشور است. موضوع این مکاتبه آمادگی یک شرکت فرش بافی ایرانی برای تامین فرش های حرمین شریفین است.به گزارش گذارنیوز  در این مکاتبه آمده است: وزارت امور اقتصادی و فرهنگی عربستان، پیامی از سفارت ایران در ریاض دریافت کرده است مبنی بر اینکه شرکت «..» که در زمینه بافت فرش های دستی فعالیت می‌کند و از قدیمی ترین شرکت ها در این زمینه به شمار می‌رود، آمادگی خود را برای تامین فرش های حرمین شریفین به صورت یک تکه و در اندازه مد نظر طرف های ذیربط سعودی، اعلام کرده است.

سفارت عربستان در تهران، این ایده را از نظر ساختار و مضمون نامناسب می‌بیند زیرا به ارائه خدمت به حرمین شریفین مربوط است و ایران از مدت ها پیش تلاش کرده است با ادعای اینکه به این دو حرم خدمت می‌کند، وارد این مقوله شود و با توجه به اینکه انگیزه های ایران از این پیشنهاد بیشتر از آن که اقتصادی و تجاری باشد، سیاسی و دینی است، سفارت عربستان در تهران بهتر می‌بیند از درخواست ایران صرفنظر کند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس