تاریخ انتشار: ۱۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] گزارش مرکز «سیاست بین‌الملل» در آمریکا نشان می‌دهد که کاخ سفید از سال ۲۰۰۹ پیشنهاد فروش سلاح و تجهیزات نظامی و آموزشی به ارزش بیش از ۱۱۵ میلیارد دلار را به عربستان سعودی ارائه کرده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از «رویترز»، دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا پیشنهاد فروش سلاح و تجهیزات نظامی […]

[ad_1]

گزارش مرکز «سیاست بین‌الملل» در آمریکا نشان می‌دهد که کاخ سفید از سال ۲۰۰۹ پیشنهاد فروش سلاح و تجهیزات نظامی و آموزشی به ارزش بیش از ۱۱۵ میلیارد دلار را به عربستان سعودی ارائه کرده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از «رویترز»، دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا پیشنهاد فروش سلاح و تجهیزات نظامی و آموزشی به ارزش بیش از ۱۱۵ میلیارد دلار را به عربستان سعودی ارائه کرده؛ این بزرگترین پیشنهاد ارائه شده از سوی کاخ سفید به طرف سعودی در ۷۱ سال هم‎پیمانی میان دو طرف است.

به گزارش تسنیم، این گزارش که «ویلیام هارتونگ» محقق آمریکایی در مرکز «سیاست بین‌الملل» آن را آماده کرده است، نشان می‌دهد که این پیشنهادها در ۴۲ قرارداد جداگانه ارائه شده که مقادیر زیادی از این تجهیزات نیز تاکنون تحویل داده نشده است.

طبق گفته هارتونگ، گزارش مزبور در روز پنجشنبه، هشتم سپتامبر (امروز) منتشر می‌شود.

این گزارش نشان می‌دهد که قراردادهای تسلیحاتی آمریکا و عربستان سعودی از زمان ریاست‌جمهوری اوباما در سال ۲۰۰۹ شامل تمامی تسلیحات سبک و مهماتی مانند تانک‌ها، هلی‌کوپتر، موشک‌های زمین به هوا و کشتی‌های جنگی است. واشنگتن همچنین آموزش تعمیر و نگهداری این مهمات را به نیروهای امنیتی سعودی ارائه می‌دهد.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس