تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴

یک مقام اسبق لیبی مدعی شد دیکتاتور پیشین این کشور کوشید زمینه ازدواج پسر دوم خود را با یکی از دختران پوتین فراهم کند.

به گزارش “گذارخبر” ، مشاور پیشین دیکتاتور درگذشته لیبی، ادعا کرده که معمر قذافی در تلاش بود تا یک ازدواج «سیاسی» را میان پسر دوم و ولیعهد خود با یکی از دختران رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، مهندسی کند.

«محمد عبدالمطلب الهونی» به العربیه گفته است قذافی با هدف تقویت روابط میان دو کشور لیبی و روسیه به سراغ پوتین رفته بود تا از او درخواست کند یکی از دخترانش را به عقد ازدواج پسر دوم خود، سیف الاسلام قذافی، درآورد.

بنا به ادعای این سایت، الهونی گفته است: «قذافی در این مورد با پوتین گفتگو کرد و پسرخود را به عنوان داماد آینده پیشنهاد داد؛ ولی رئیس جمهور روسیه با این بهانه که دخترش سیف الاسلام را نمی شناسد پیشنهاد وی را نپذیرفت.»

قذافی در سال ۲۰۱۱ از قدرت کنار زده و در شورش هایی با حمایت ناتو کشته شد. سیف الاسلام در ماه ژوییه در دادگاهی در طرابلس در محاکمه دسته‌جمعی سران پیشین رژیم، که مورد انتقاد گسترده گروه های حقوق بشری واقع شد، به اعدام محکوم شد.

سیف الاسلام از زمان تلاش برای فرار از لیبی پس از شورش های ۲۰۱۱، در شهر کوهستانی «زینتان» لیبی در زندان است. شبه نظامیانی که او را در اختیار دارند از تسلیم او سرباز زده اند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس