تاریخ انتشار: ۱۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] آمریکا پیشنهاد داد تا شورای امنیت سازمان ملل با استقرار ۴ هزار نیروی خود در پایتخت سودان جنوبی موافقت نماید. به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، آمریکا ضمن ارائه پیشنهاد مربوط به استقرار ۴ هزار نیروی سازمان ملل در شهر جوبا پایتخت سودان جنوبی، تهدید کرده است که اگر دولت انتقالی سودان جنوبی […]

[ad_1]

پیشنهاد آمریکا برای استقرار ۴ هزار نیروی سازمان ملل در پایتخت سودان جنوبیاعزام ۴۷ نظامی آمریکایی به سودان جنوبی

آمریکا پیشنهاد داد تا شورای امنیت سازمان ملل با استقرار ۴ هزار نیروی خود در پایتخت سودان جنوبی موافقت نماید.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، آمریکا ضمن ارائه پیشنهاد مربوط به استقرار ۴ هزار نیروی سازمان ملل در شهر جوبا پایتخت سودان جنوبی، تهدید کرده است که اگر دولت انتقالی سودان جنوبی همکاری نکند، با تحریم تسلیحاتی مجازات خواهد شد.

به گزارش تسنیم،آمریکا پیش نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه کرده است که موجب تصویب طرحی برای استقرار نیروی منطقه‌ای در سودان جنوبی خواهد شد که قادر است از همه ابزارهای لازم برای تامین امنیت جوبا و حفاظت از فرودگاه و سایر تاسیسات کلیدی این شهر استفاده نماید.

این نیروی محافظ بخشی از ماموریت سازمان ملل برای برقراری صلح در سودان جنوبی به شمار می رود. نیروهای سازمان ملل از سال ۲۰۱۱ میلادی که سودان جنوبی از سودان مستقل شده، در این کشور حضور داشته‌اند.

شورای امنیت سازمان ملل زمانی در خصوص این قطعنامه رای گیری خواهد کرد که بان کی مون دبیر کل سازمان طی یک ماه آینده گزارش دهد که دولت سودان جنوبی با عملیات استقرار ۴ هزار نیروی جدید در این کشور مخالفت کند. در صورت تصویب این قطعنامه، تحریم‌های تسلیحاتی علیه سودان جنوبی اعمال می شود.

ماه گذشته درگیری‌های شدیدی بین نیروهای وفادار به سالوا کر رئیس جمهور سودان جنوبی و نیروهای طرفدار ریک ماچار رخ داده است.

صدها نفر در جریان درگیری‌ها کشته شده‌اند و سازمان ملل اعلام کرده است که صدها سرباز و نیروی امنیتی، تعداد زیادی از غیر نظامیان را اعدام و به زنان و دختران تجاوز کرده‌اند.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس