تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] شهردار منطقه ۲ در تشریح جزئیات توسعه فاز ۱ بوستان نهج‌البلاغه گفت: بر اساس آخرین برآوردها، پروژه تاکنون ۹۲ درصد پیشرفت داشته و در حال حاضر اقدامات مربوط به فضای سبز در دست اجراست. به گزارش ایسنا، عزیزالله نظری با اشاره به وضعیت رود دره فرحزاد به عنوان یکی از فضاهای مهم و با […]

[ad_1]

شهردار منطقه ۲ در تشریح جزئیات توسعه فاز ۱ بوستان نهج‌البلاغه گفت: بر اساس آخرین برآوردها، پروژه تاکنون ۹۲ درصد پیشرفت داشته و در حال حاضر اقدامات مربوط به فضای سبز در دست اجراست.

به گزارش ایسنا، عزیزالله نظری با اشاره به وضعیت رود دره فرحزاد به عنوان یکی از فضاهای مهم و با ارزش منطقه ۲ اظهار کرد: این رود دره سالیان متمادی به دلایل مختلف تحت تصرف خودانگیخته و سازمان نیافته اقشار کم درآمد و حاشیه نشین شهر تهران قرار گرفته بوده است. متاسفانه به دلیل استفاده نابجا و ناآگاهانه این افراد شرایط ناپایداری از لحاظ محیطی بر این محدوده حکمفرما شد و چشم انداز مبهمی را فراروی این منطقه قرارداده بود.

وی افزود: در همین راستا در سال ۸۷ عملیات اجرایی فاز یک رود-دره فرحزاد ( فاز یک بوستان نهج البلاغه) در مساحتی به میزان ۳۰۰۰۰۰ متر مربع حد فاصل خیابان ایوانک تا اتوبان همت آغاز گردید و در سال  ۸۸ به بهره برداری رسید.

شهردار منطقه ۲ با تاکید بر امکانات فاز ۱ بوستان نهج البلاغه تصریح کرد: این فضا شامل فضاهای سبز متنوع، مسیر دوچرخه سواری، سرویس بهداشتی، مسجد، یادمان شهدا، بوفه ورستوران، آلاچیق، پل عابر پیاده، سینماهای شش بعدی، زمین بیلینو، آبنما، آبشار، پارکینگ، زمین بازی کودکان و مبلمان پارکی ، ایستگاه کرایه دوچرخه  و وسایل بدنسازی است.

نظری اجرای فاز ۲ بوستان نهج البلاغه را از مهم ترین اقدامات عمرانی منطقه طی سال های اخیر معرفی کرد و گفت: در سال ۱۳۸۸ عملیات عمرانی در زمینی به مساحت ۵۶۰۰۰۰ متر مربع حد فاصل اتوبان همت تا اتوبان حکیم شروع و در اردیبهشت سال ۱۳۹۲ به بهره برداری رسید.

وی با یادآوری آغاز عملیات عمرانی توسعه فاز ۱ بوستان نهج البلاغه از سال ۹۲ عنوان کرد: اجرای این پروژه از حد فاصل خیابان ایوانک تا بزرگراه نیایش به مساحت ۱۵۰۰۰۰ متر مربع تعریف شده است و شامل امکاناتی چون مسیرهای پیاده رو، مسیر دوچرخه کرانه آب و سلامت، فروشگاه و زمین اسکیت، باغ هنر، آمفی تئاتر روباز، مسیرچوبی و … می شود.

بنا براعلام سایت شهرنوشت، به گفته شهردار منطقه ۲ عملیات عمرانی توسعه فاز ۱ بوستان نهج البلاغه تا پل نریمان انجام شده و پروژه ۹۲ درصد پیشرفت داشته است. در حال حاضر نیز اقدامات مربوط به فضای سبز در دست انجام است.

نظری با تاکید بر اینکه بخش های آماده شده به زودی به بهره برداری می رسد، خاطرنشان کرد: به منظور امتداد بوستان نهج البلاغه تا اتوبان نیایش لازم است معارضینی را که در قسمت شمالی محدوده قرار دارند تملک کنیم. لازم به ذکر است به محض تملک یک کیلومتر باقی مانده طرح توسعه فاز ۱ به طور کامل صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس