تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش گذارنیوز از لاهیجان، سید محمد احمدی در دیدار با هنرمندان این شهرستان با اشاره به برگزاری اولین نشست خود با هنرمندان در مرداد ماه سال‌جاری، گفت: قرار شده تا کمیته‌ای تشکیل شود و با توجه به سابقه خوب هنری شهرستان لاهیجان با یکدیگر فرصت‌های پیشرفت و توسعه را شناسایی کرده و آنها را تقویت […]

[ad_1]

به گزارش گذارنیوز از لاهیجان، سید محمد احمدی در دیدار با هنرمندان این شهرستان با اشاره به برگزاری اولین نشست خود با هنرمندان در مرداد ماه سال‌جاری، گفت: قرار شده تا کمیته‌ای تشکیل شود و با توجه به سابقه خوب هنری شهرستان لاهیجان با یکدیگر فرصت‌های پیشرفت و توسعه را شناسایی کرده و آنها را تقویت کنیم.


وی ادامه داد: زبان هنر می‌تواند در تمام موضوعات اجتماعی، فرهنگی و … اثر گذار باشد و یکی از بهترین شیوه ها برای انتقال ارزش ها و باورها و دستاوردهای هر کشور و نظامی هنر است.


فرماندار لاهیجان با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان گفت: در این جشنواره بسیاری از مفاهیم اجتماعی همچون اعتیاد، بحث پسماندها و … را با هزینه‌ای بسیار پایین به جامعه منتقل کردیم و این در حالی است که شاید برای انتقال همین مفاهیم و آموزش‌ها در روش‌های دیگر باید میلیاردها تومان هزینه شود.


وی با بیان اینکه هنرمندان بازوان اجرایی مدیران هستند، افزود: هنر هنرمندان این است که بتوانند از ظرفیت‌های موجود به درستی و برای نشان دادن فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و هنر خود استفاده کنند.


فرماندار لاهیجان با اشاره به ایام محرم و واقعه کربلا اظهارداشت: قیام امام‌حسین(ع) در یک‌هزار و ۴۰۰ سال پیش اتفاق افتاده و دارای ظرافت‌های هنری است و می‌توان آن را یک هنر بشمار آورد و هنرمندان می‌توانند در ابعاد مختلف هنری و با واژه‌های نرم و زیبا به آن بپردازند.


احمدی خطاب به هنرمندان گفت: می‌بایست موضوعات را دسته‌بندی کرده و در این جلسات مطرح کنیم تا راه حلی برای آنها پیدا کنیم و با اراده همه عزیزان و با کمک دولت تدبیر و امید در راه توسعه و ترویج هنر گام برداریم.


این مقام مسئول با اشاره به مشکل کمبود فضا و ساختمان برای انجمن‌های هنری و هنرمندان اظهار کرد: از آنجایی که به هنر و هنرمندان بسیار علاقه‌مندم تمام تلاش خود را برای تکمیل و بهره‌برداری مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان خواهم کرد تا هنرمندان عزیز شهرستان از کمبود فضای فعالیت رنج نبرند.


فرماندار لاهیجان با تاکید بر شناسایی فضاها و مکان‌هایی که بدون استفاده در شهر رها شده‌اند، گفت: این آمادگی در شهرستان وجود دارد که این بنا ها با بازسازی برای پیشبرد اهداف هنری و فرهنگی در اختیار هنرمندان و اهل هنر قرار گیرد.


سید محمد احمدی افزود: این مکان‌ها با هزینه‌های اندک قابل بازسازی و در اختیار انجمن‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهرستان خواهند گرفت .


وی خاطرنشان کرد: ساخت مجتمع فرهنگی شهرستان لاهیجان پس از ۱۵سال توقف دوباره آغاز شده که برای فاز اول آن ۱۲میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است .


فرماندار لاهیجان پیشرفت این مجتمع را ۳۰ درصد ذکر کرد و اظهارداشت: ۱۰میلیارد ریال از این اعتبارات برای ساخت مجتمع و دو میلیارد ریال نیز برای تجهیز و تکمیل آن اختصاص یافته است.


وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید برای ایجاد نشاط اجتماعی و انبساط روحی مردم گام‌های زیادی برداشته افزود: ان‌شاالله با ارائه پیشنهادات و نظرات شما هنرمندان فهیم و با همیاری دولت تدبیر و امید برنامه‌ها، جشنواره‌ها و همایش‌های مختلفی را در چارچوب قوانین در شهرستان لاهیجان اجرا خواهیم کرد.


فرماندار لاهیجان در ادامه تصریح کرد: لازمه هنرمند بودن تدبیر است، در هر زمینه‌ای از هنر که فعالیت می‌کنیم می‌بایست در آن تدبیر داشته باشیم و کسی که واقعا با هنر متصل شود دیگر بعید است در طول زندگی روحیه هنری او از وی جدا شود.


احمدی در پایان یادآور شد: هدف بنده تنها خدمت است و می‌خواهم این امانتی را که به من سپرده شده به خوبی نگهداری کنم، چراکه معتقدم برای اینکه بنده در این جایگاه خدمت کنم شهیدان بسیاری از هستی و جان خود که بالاترین نعمت است گذشته تا بنده در این جایگاه باشم و می بایست ما نیز ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس