تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نخست وزیر سابق پرتغال پس از پایان دور چهارم رای گیری برای دبیر کلی سازمان ملل همچنان نسبت به سایر نامزدها پیشتاز است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، دیپلمات‌ها اعلام کردند که پس از پایان دور چهارم رأی‌گیری برای انتخاب دبیر کل جدید سازمان ملل که روز جمعه انجام شد، آنتونیو گوترس […]

[ad_1]

پیشتازی گوترس در چهارمین دور رای گیری دبیر کلی سازمان مللسازمان ملل از توافق آمریکا و روسیه درباره سوریه استقبال کرددبیر کل سازمان ملل آزمایش اتمی کره شمالی را محکوم کرد

نخست وزیر سابق پرتغال پس از پایان دور چهارم رای گیری برای دبیر کلی سازمان ملل همچنان نسبت به سایر نامزدها پیشتاز است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، دیپلمات‌ها اعلام کردند که پس از پایان دور چهارم رأی‌گیری برای انتخاب دبیر کل جدید سازمان ملل که روز جمعه انجام شد، آنتونیو گوترس نخست وزیر سابق پرتغال همچنان بیشترین شانس را دارد.

به گزارش تسنیم، در رای گیری از ۱۵ عضو شورای امنیت، گوترس موفق به کسب ۱۲ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و یک رای ممتنع شده است. در دور سوم این رای گیری گوترس توانسته بود ۱۱ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و یک رأی ممتنع به دست آورد.

گوترس طی سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ میلادی نخست وزیر پرتغال بوده است و از ژوئن ۲۰۰۵ تا دسامبر ۲۰۱۵ میلادی نیز کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهجویان بوده است.

میروسلاو لاجاک وزیر خارجه اسلواکی نیز با ۱۰ رأی موافق ۴ مخالف و یک ممتنع در جایگاه دوم قرار گرفته است.

شورای امنیت رأی‌گیری های مخفی را تا زمانی انجام خواهد داد تا به یک اجماع کلی برای نامزد مورد نظر برای جانشینی بان کی مون دست یابد. بان کی‌ مون پایان امسال پس از دو دوره ۵ ساله از این سمت کناره گیری خواهد کرد.

۱۱ نامزد شامل ۶ مرد و ۵ زن برای احراز این پست اعلام آمادگی کرده اند. دیپلماتها اعلام کردند که دور پنجم رای گیری قرار است ۲۶ سپتامبر برگزار شود. شورای امنیت قرار است تا اکتبر نامزد مورد نظر خود برای احراز دبیر کلی را به مجمع عمومی سازمان ملل معرفی نماید.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس