تاریخ انتشار: ۱۵ ارد ۱۳۹۵

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا روز سه شنبه به یک پیروزی مهم بر تد کروز رقیب خود در ایالت ایندیانا دست یافت.

به گزارش “گذارنیوز” این پیروزی ، ترامپ را به توقف ناپدیری در مسیر برگزیده شدن به عنوان نامزد حزب خود در انتخابات ریاست جمهوری نزدیک خواهد کرد.
کمی پس از بسته شدن حوزه های رای گیری در این ایالت مرکزی امریکا ، شبکه های تلویزیونی سریعا پیش بینی پیروزی وی را کردند.
ترامپ در مسیر کسب بیش از ۵۰ درصد آراء و پشت سر قرار دادن کروز سناتور ایالت تگزاس گام برداشت . جان کاسیچ فرماندار اوهایو با فاصله در مکان سوم قرار دارد.
در طرف دمکرات ها ، هیلاری کلینتون در حالی که شمارش آرا هنوز ادامه داشت به حد کافی از برنی ساندرز رقیب خود پیش افتاده بود.
تد کروز مهمترین رقیب درون حزبی دونالد ترامپ در حزب جمهوری خواهان از رقابت ها کناره گیری کرد.
به این ترتیب در اردوگاه جمهوری خواهان علاوه بر ترامپ، تنها یک نامزد دیگر (جان کاسیش ) حضور دارد که شانسی برای پیروزی او متصور نیست.
رییس حزب جمهوریخواهان هم در توئیتر نوشت: همه باید پشت سر ترامپ برای شکست هیلاری جمع شویم.
کروز روی پیروزی در انتخابات سه شنبه حساب می کرد تا بتواند حرکت پیشتازانه ترامپ بازرگان نیویورکی را به سمت نامزدی حزبش کند تر کند. ولی نظر سنجی روزهای اخیر نشان داده بود که وی در این ایالت مرکزی فاصله زیادی با رقیب خود دارد.
کروز پیش از این در واکنش به اتهام ترامپ مبنی بر ارتباط پدر کروز با قاتل جان اف کندی ، نامزد پیشتاز جمهوریخواهان را دروغگو خوانده بود.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس