تاریخ انتشار: ۱۸ خرد ۱۳۹۴

یک سال اشتباهاتی مرتکب شدم که تاوان این اشتباهات را به بدترین شکل ممکن پس دادم. خودم هم از این وضعیت خسته شدم. حاضرم به باشگاه پرسپولیس تعهد کتبی بدهم که در صورت بروز هر اتفاق حاشیه‌ای از طرف من، تمام قراردادم به عنوان جریمه کسر شود! مدتی می‌شود پیام صادقیان سکوت اختیار کرده و […]

یک سال اشتباهاتی مرتکب شدم که تاوان این اشتباهات را به بدترین شکل ممکن پس دادم. خودم هم از این وضعیت خسته شدم. حاضرم به باشگاه پرسپولیس تعهد کتبی بدهم که در صورت بروز هر اتفاق حاشیه‌ای از طرف من، تمام قراردادم به عنوان جریمه کسر شود!

صادقیان

مدتی می‌شود پیام صادقیان سکوت اختیار کرده و کمتر تن به مصاحبه با خبرنگاران رسانه‌های گروهی می‌دهد. وقتی با این بازیکن تماس گرفتیم، ابتدا گفت قصد مصاحبه ندارد اما پس از شنیدن حرف‌های محسن بنگر آرام آرام یخش ذوب شد و…

محسن بنگر در مصاحبه‌ای اظهار داشت اگر اختیار دستش بود، پیام را نگه می‌داشت و جلوی اخراج صادقیان را می‌گرفت. نظری در این رابطه نداری؟
راستش را بخواهید، فعلاً قصد مصاحبه ندارم ولی درباره آقامحسن فقط بنویسید بزرگتر من است. احترام خاصی برای او قائل هستم و خواهم بود. از زمان حضور بنگر در سپاهان او را می‌شناسم.

همچنین بنگر  عنوان کرده صادقیان دیگر جوان خامی نیست که بخواهیم او را نصیحت کنیم و خودش باید به خودش کمک کند چون از ۱۶ سالگی در لیگ برتر بازی کرده است.
(آشکارا به وجد می‌آید) بله،‌ از ۱۶ سالگی در تیم ذوب‌آهن و لیگ برتر توپ می‌زدم. خاطرم هست اولین گلم در لیگ حرفه‌ای کشور را زمانی زدم که تازه وارد ۱۶ سالگی شده بودم و کاملاً حق با آقامحسن است. بنگر از همان زمان اخلاق مرا خوب می‌شناسد و می‌داند چگونه آدمی هستم.

این مدت که اخراج شدی، نظر هواداران پرسپولیس درباره خودت را شنیدی؟
طرفداران پرسپولیس هم خوب مرا می‌شناسند. در کوچه و خیابان که با آنها روبه‌رو می‌شوم، همه لطف دارند و از من می‌خواهند بمانم. آنها از لحاظ فنی قبولم دارند ولی در فصل تازه به اتمام رسیده، یک ‌سری اتفاقات باعث شد نتوانم همه قابلیت‌هایم را نشان بدهم. (انگار چیزی یادش آمده باشد، می‌گوید) حتماً از قول من بنویسید از اینکه آقا محسن به فکر من بوده، واقعاً ممنونم. ماشاءا… بنگر در ۳۶ سالگی جوری محکم بازی می‌کند که انگار جوان ۲۰ ساله است. امیدوارم رکورد مسن‌ترین بازیکن لیگ برتر را بشکند و حالاحالاها همین‌طور با قدرت در لیگ برتر بازی کند.

داشتی درباره هواداران پرسپولیس می‌گفتی. بی‌تعارف فکر می‌کنی آنها از عملکرد تو رضایت داشته باشند؟
من همیشه بدهکار هواداران پرسپولیس هستم. این حرفم به هیچ عنوان تعارف نیست. در این دو سالی که پرسپولیس بودم، همه می‌دانند یک بار هم درباره مسائل مالی و پول حرف نزدم. بروید یک مصاحبه از پیام صادقیان بیاورید که درباره مشکلات مالی، طلب و… صحبتی کرده باشد. هرگز نشد خودم را به مصدومیت بزنم و به خاطر وصول طلبم بازی نکنم و مطمئن هستم این‌ها را تماشاگر پرسپولیس دیده است. من فصل خوبی را به دلایل مختلف پشت ‌سر نگذاشتم و این موضوع را قبول دارم اما می‌خواهم ثابت کنم پیام صادقیان تمام نشده است.

تا به حال چند درصد از پول قرارداد یک میلیاردی‌ات در فصل دوم حضورت در پرسپولیس را گرفته‌ای؟
من ۴۰ درصد از پول قراردادم را گرفتم و شاید از همه کمتر دریافتی داشته‌ام. با این وجود شکایتی ندارم و فقط می‌خواهم تکلیف مرا مشخص کنند. همین دیشب (شنبه‌شب) مجدداً با آقای نژادفلاح تماس گرفتم تا به باشگاه بروم و وضعیت خودم را مشخص کنم اما گوشی‌اش را برنداشت و جواب مرا نداد.

به فرض محمدحسین نژادفلاح هم تو را به باشگاه دعوت کرد. می‌خواهی به دفتر باشگاه پرسپولیس بروی و چه بگویی؟
باید تکلیف من مشخص شود. اگر مرا می‌خواهند، هرگونه تعهدی که بخواهند حاضرم امضا کنم و چنانچه نمی‌خواهند تسویه‌حساب من را بدهند.

حاضری تعهد بدهی که در صورت بروز هرگونه مشکل اخلاقی و انضباطی کل قراردادت را به عنوان جریمه از تو کسر کنند؟
بله، با جان و دل حاضرم این کار را انجام دهم. من یک سال اشتباهاتی مرتکب شدم که تاوان این اشتباهات را به بدترین شکل ممکن پس دادم. خودم هم از این وضعیت خسته شدم. حاضرم به باشگاه پرسپولیس تعهد کتبی بدهم که در صورت بروز هر اتفاق حاشیه‌ای از طرف من، تمام قراردادم به عنوان جریمه کسر شود!

معلوم می‌شود هنوز هم خیلی دلت می‌خواهد در پرسپولیس بمانی.
معلوم است. من نان و نمک پرسپولیس را خورده‌ام. خودم را مثل بعضی‌ها پرسپولیسی اصیل نمی‌دانم. تنها دو سال در این تیم توپ زدم و منتی هم سر کسی ندارم. هر کاری به ویژه در سال اول حضورم کردم، چند برابر، خودم سود بردم. با پرسپولیس بود که پیام صادقیان بیشتر شناخته شد و توانست اسمی برای خودش دست و پا کند. من این چیزها را می‌فهمم و می‌خواهم بمانم و جبران کنم البته این ماندن من به هر قیمت نیست. اول باید ببینم این تمایل از جانب باشگاه هم وجود دارد یا اینکه…

شنیدیم از نفت تهران و ذوب‌آهن هم پیشنهاداتی داری. به تازگی امین حاج‌محمدی مدافع نفت و رفیق صمیمی‌ات اعلام کرده دیگر پیام را رها نمی‌کنم!
پیشنهاداتی به من رسیده که اگر اجازه بدهید، اسمی نیاورم. به شخصه قصد دارم تا آخرین روز نقل‌وانتقالات برای پرسپولیس صبر کنم. اولویت من هم پرسپولیس است.

کسانی که به تو پیشنهاد داده‌اند، نگفته‌‌اند بیایی احیا می‌شوی و… از این حرف‌ها؟
مربیان شاغل در فوتبال ایران به خوبی مرا می‌شناسند. از لحاظ فنی نمی‌خواهم از خودم تعریف کنم و عملکردم در گذشته مشخص است. به خاطر پرسپولیس صبر کردم و منتظر ماندم اما جوابم را کسی نمی‌دهد. این حرف را زدم تا حداقل هواداران پرسپولیس بدانند و برخی دوستان هم نگویند صادقیان می‌خواهد برود.

واقعاً طی این مدت که اخراج شده بودی با خودت نگفتی که می‌روم و فصل بعد به پرسپولیسی‌ها ثابت می‌کنم کی هستم؟!
نه، من روزهای فوق‌العاده‌ای را در پرسپولیس سپری کردم. روزهایی که شیرینی‌اش بیشتر از تلخی بود. در تفکرات خودم هم برای کسی خط و نشان نکشیدم و پرسپولیس را خیلی دوست دارم.

اگر استقلالی‌ها به تو پیشنهاد بدهند، تکلیف چیست؟
احترام خاصی هم برای هواداران استقلال قائل هستم ولی هرگز به استقلال نمی‌روم.

این حرف‌ها را خیلی از فوتبالیست‌ها قبل از تو زدند اما وقتی پیشنهاد مالی وسوسه‌انگیز از تیم رقیب برسد…
(حرف ما را قطع می‌کند) گفتم استقلال باشگاه بزرگی است که هواداران زیاد و قابل احترامی هم دارد اما اگر این باشگاه ۱۰ میلیارد تومان هم پیشنهاد بدهد، قبول نمی‌کنم. من پیام صادقیان نان و نمک پرسپولیس را خوردم و این اجازه را به خودم نمی‌دهم با احساسات هواداران بازی کنم. البته این را هم حتماً بنویسید هر کسی تفکرات خودش را دارد و کسانی هم که از پرسپولیس به استقلال یا بالعکس رفته‌اند، برایم قابل احترام هستند.

شنیدیم بدت نمی‌آید به شهر خودت تبریز برگردی و یک فصل هم برای تراکتورسازی توپ بزنی؟
خوب شد این سؤال را پرسیدید. این موضوع را می‌گویم تا هواداران تراکتورسازی بدانند هنوز هیچ پیشنهادی از تیم شهرم به دست من نرسیده است. همشهریان عزیز من از طریق تماس تلفنی، پیامک یا پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند، خواهان حضورم در تراکتورسازی هستند. می‌گویند بیا شهر خودت، تیم خودت، چون پدرت هم اینجا بازی می‌کرده و… اما پیشنهادی رسمی از مسئولان تراکتورسازی ندارم که بخواهم به این موضوع فکر کنم.

از تیم‌های خارجی و عربی که خبری نیست، هست؟
یک پیشنهاد غیررسمی دارم ولی جدی نیست. همان‌طور که گفتم، اولویت من باشگاه پرسپولیس است مگر آنکه مرا نخواهند.

طی این مدت که اخراج شدی و از پرسپولیس دور بودی، چه کسانی با تو تماس گرفتند؟
خیلی‌ها، از همبازیانم گرفته تا مربیان و پیشکسوتان مختلف که لطف کردند و با من تماس گرفتند اما نمی‌خواهم از کسی اسم ببرم و اسمی از قلم بیفتد.

علی دایی یا علی کریمی چطور؟
( خیلی متواضعانه) آنها که نباید به من پیام صادقیان زنگ بزنند. این وظیفه من است که به عنوان کوچکتر با این بزرگان تماس بگیرم. آقایان دایی و کریمی خیلی بزرگ هستند، خیلی! (دو بار این خیلی را تکرار می‌کند!) هرگز آن اوایل که به پرسپولیس آمده بودم را فراموش نمی‌کنم. علی آقای کریمی به من گفت که پیام، اگر همین‌جوری ادامه بدهی می‌توانی یک لاین جداگانه برای خودت در پرسپولیس باز کنی تا اسم پیام صادقیان برای همیشه ماندگار شود. آن حرف خیلی روی من تأثیر گذاشت.

به فکرت نرسید که شماره ۸ علی کریمی را بپوشی؟
اتفاقاً همین بحث هم بین ما مطرح شد. به علی آقای کریمی گفتم دوست دارم شماره ۸ شما را بپوشم و او هم گفت که چه کسی بهتر از تو!

حالا اگر فصل بعد در پرسپولیس بمانی، به جای شماره ۱۱ حاضری شماره ۸ را بپوشی؟
حتماً! خیلی دوست دارم این اتفاق بیفتد. شماره ۸ پرسپولیس تن بازیکنان بزرگی مثل آقایان حسین کلانی، ناصر محمدخانی، مرتضی کرمانی‌مقدم، مجتبی محرمی، مهدی هاشمی‌نسب، علی انصاریان و علی کریمی رفته است و باعث افتخار است که شماره علی آقای کریمی را بپوشم.

با برانکو که تو را اخراج کرد، مشکلی نداری؟
نه، اتفاقاً برانکو مرا قبول داشت. اولین روزهایی که برانکو و دستیارانش به پرسپولیس آمدند را خوب به خاطر دارم. او مرا نمی‌شناخت، هیچ‌کس را نمی‌شناخت ولی وقتی مرا دید، گفت جای تو اروپاست. نمی‌دانم چه شد که مرا بازی نمی‌داد. چیزی به او گفتند، در گوش برانکو حرفی زدند، بی‌خبرم اما به گفته خودش قبولم داشت.

بسیار خب، سؤالات ما تقریباً‌ به انتها رسید،‌حرف خاصی نداری؟
از هواداران پرسپولیس و هم‌تیمی‌هایم خیلی تشکر می‌کنم. دو سال خیلی خوب در پرسپولیس با هم داشتیم. روزهای خوشی را تجربه کردیم و ان‌شاءا… باز هم دور هم جمع شویم. اگر هم قسمت نشد با هم باشیم، مجبورم تصمیم جدیدی بگیرم ولی خاطرات خوبم از پرسپولیس را هرگز فراموش نخواهم کرد.

 

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما
  1. بازیکن خوبیه نمیدونم چرا کارش شده حاشیه

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس