تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: تاریخ پرفراز و نشیب ایران نشان می‌دهد که پزشکان همواره جایگاه برجسته‌ای در ساختارهای اجتماعی و نقش بی‌بدیلی در کاهش دغدغه‌های اجتماعی داشته‌اند؛ افرادی که مردم به آنها اعتماد راسخ داشته و علاوه بر اشراف کامل به بسیاری از علوم؛ در پاک زیستی، شرافت و کمک به خلق، زبانزد خاص […]

[ad_1]

ضیایی رییس جمعیت هلال احمر

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: تاریخ پرفراز و نشیب ایران نشان می‌دهد که پزشکان همواره جایگاه برجسته‌ای در ساختارهای اجتماعی و نقش بی‌بدیلی در کاهش دغدغه‌های اجتماعی داشته‌اند؛ افرادی که مردم به آنها اعتماد راسخ داشته و علاوه بر اشراف کامل به بسیاری از علوم؛ در پاک زیستی، شرافت و کمک به خلق، زبانزد خاص و عام بودند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر سید امیرمحسن ضیائی در پیامی به مناسبت «روز پزشک» آورده است: «امروز، کیست که نداند جامعه پزشکی در سخت‌ترین برهه‌های تاریخی، همواره رنج و محنت مردم را رنج خود دانسته و تا پای جان برای غلبه بر بحران‌های ملی تلاش کرده است. حضور هزاران پزشک داوطلب در جبهه‌های جنگ، تنها گوشه‌ای از رشادت‌های این نیروهای خدوم بود که به برای سلامت رزمندگان این مرز و بوم، جان‌شان را کف دست می‌گذاشتند و برای دفاع از این آب و خاک، به میدان رزم می‌شتافتند. اکنون نیز با گذشت چند دهه از جنگ تحمیلی و دوران پرافتخار دفاع مقدس، شاهد خیل عظیم پزشکان نیکوکاری هستیم که با همان روحیه جهادی، در مناطق محروم حاضر شده و بدون هیچ چشمداشت مالی، بیماران درمانده را درمان می‌کنند. حضور بیش از ١٨ هزار پزشک و پیراپزشک داوطلب جمعیت هلال‌احمر و ارائه خدمات کاملا داوطلبانه به آسیب‌پذیرترین گروه‌های جامعه؛ گواهی بر این ادعاست. در دور افتاده‌ترین و محروم‌ترین نقاط کشور نیز همواره ردی از پزشکان نیکوکار پیدا می‌شود؛ طبیبانی که بدون هیچ مزد و منتی، بازوی اجرایی «عدالت در سلامت» هستند.

از سوی دیگر تجربه جمعیت هلال‌احمر در استفاده از توان و دانش پزشکان خدوم کشور در یاری رساندن به نیازمندان و بیماران کم توان مناطق مختلف کشور، خط بطلانی بر برخی جریان‌سازی‌های بی‌پشتوانه‌ای است که گاه و بیگاه برای جامعه خدوم پزشکی کشور نمایان می‌شود و همه را به این نکته مهم توجه می‌دهیم که چنین انتقادهایی تنها در یک بستر تعاملی، کارشناسی و با رویکردی اصلاحی و دلسوزانه می‌تواند به جامعه پزشکی و ذی‌نفعان آن؛ یعنی بیماران کشور کمک کند؛ چرا که هر جریانی خارج از چنین مسیری جز خدشه دار کردن اعتماد بین مردم و جامعه پزشکی، حاصل دیگری نخواهد داشت؛ آن هم در حالی که اعتماد متقابل بین بیمار و پزشک، یکی از شروط اصلی «درمان موفق» است.

شکی نیست که جامعه فهیم و با ذکاوت ایرانی، خدمات خالصانه و داوطلبانه جامعه پزشکی را در حوادث و بلایای طبیعی فراموش نخواهند کرد و پزشکان امروز، رسالتی فراتر از درمان بیماری‌های جسمی بر دوش دارند؛ رسالتی که پشتوانه‌ای برای آرامش روانی شهروندان در معرض سوانح و بلایای مختلف طبیعی و انسان ساز که تنها با همیاری و همگرایی گروه‌های مختلف، می‌تواند خسارات ناشی از آنها را کاهش داده و جامعه‌ای ایمن را پیش روی فردای این سرزمین قرار دهد.

اینجانب؛ ضمن تبریک فرارسیدن «روز پزشک»، به تمامی طبیبان فرزانه، خدوم و پرافتخار ایران اسلامی بخصوص پزشکان این نهاد مردمی و بشردوستانه، تبریک عرض نموده و برای آنان؛ سلامتی و توفیق خدمت به مردم سربلند ایران اسلامی را از خداوند مسألت می نمایم.»

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس