تاریخ انتشار: ۱۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] ولی اختلاف ۱۰۰ میلیونی پس از ۴ سال که از جدایی پوگبا می‌گذرد، نشان می‌دهد که او چقدر با کیفیت است.پوگبا یک هافبک کامل است. او ۸ گل در سری آ زده و ۱۲ پاس گل ارسال کرده که با بهترین آمار لیگ برابری می‌کند. او همچنین در هر بازی ۲٫۲ تکل زده و […]

[ad_1]

ولی اختلاف ۱۰۰ میلیونی پس از ۴ سال که از جدایی پوگبا می‌گذرد، نشان می‌دهد که او چقدر با کیفیت است.پوگبا یک هافبک کامل است. او ۸ گل در سری آ زده و ۱۲ پاس گل ارسال کرده که با بهترین آمار لیگ برابری می‌کند. او همچنین در هر بازی ۲٫۲ تکل زده و ۱٫۳ توپ ربایی داشته است. او یک مدافع تخریبی و سازنده در آن واحد است.

چهار سال پیش چنین روزی بود که پل پوگبا منچستریونایتد را ترک کرد تا به یوونتوس بپیوندد.

به گزارش “ورزش سه”، او ۱۹ساله بود و در حالی که بسیاری او را با استعداد می‌دانستند، پس از انجام ۷ بازی برای یونایتد که ۳ بازی آن در جام اتحادیه بود، باشگاه را به عنوان بازیکن آزاد ترک کرد. اگر یونایتد او را برگرداند، گران ترین نقل و انتقال تاریخ ثبت خواهد شد و او به اولین بازیکنی تبدیل می‌شود که رقم انتقالش بالای ۱۰۰ میلیون پوند است.

در حالی که مذاکرات در حال انجام است، پوگبا در اطراف هتلش در نیویورک به یک تیم گزارشگر می‌گوید که شاید در یوونتوس بماند و این در حالی بود که تمامی خبرگزاری ها خبر از نزدیک بودن او به یونایتد داشتند. با توجه به اشتباه بزرگ یونایتد، رقم این انتقال مضحک است ولی این موضوع با داستان چلسی که نمانیا ماتیچ را فروخت تا داوید لوئیز را بخرد و ۳ فصل بعد او را با ۲۱ میلیون برگرداند، فرق می‌کند.

 

یونایتد می‌دانست که پوگبا استعداد فوق العاده ای دارد و تلاش بسیاری کرد تا او را حفظ کند ولی او از تمدید قرارداد سر باز زد تا بتواند به عنوان بازیکن آزاد از باشگاه جدا شود. الکس فرگوسن، سرمربی وقت یونایتد، تقصیر را بر گردن مینو رایولا، مدیربرنامه های پوگبا دانست. او در کتابش نوشت:” دو یا سه ایجنت فوتبال هستند که من از آنها خوشم نمیاد و مینو رایولا، ایجنت پوگبا یکی از آنهاست. از لحظه ای که او را دیدم به او اعتماد نداشتم. ما قصد داشتیم قراردادی سه ساله با بند تمدید یک سال بیشتر با پوگبا ببندیم و همه چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه ناگهان سر و کله رایولا در اولین ملاقاتمان در فیاسکو پیدا شد. من و او مثل آب و روغن بودیم. از آن پس دیگر اوضاع خوب پیش نرفت زیرا رایولا توانست نظر پوگبا و خانواده اش را برگرداند و او را به یوونتوس ببرد.”

ژوزه مورینیو با رایولا چنین مشکلی ندارد زیرا او ایجنت دو بازیکنی بوده که آقای خاص در طول تابستان به خدمت گرفته، زلاتان ابراهیموویچ و هنریک میخیتاریان. البته احتمالا ایجنت مورینیو ، ژرژ مندس نیز در این داستان دخیل است و با مورینیو برنامه ای برای انجام انتقال چیده است. با این حال رقم این انتقال همچنان هوس بازانه است. رقم سرسام آور حق پخش تلویزیونی به تیم های لیگ برتر اجازه داده تا بیش از پیش و با دست باز خرید کنند. در حال حاضر ۲۴ خرید توسط تیم‌های لیگ برتری انجام شده که حداقل ۱۰ میلیون پوند بوده است. حتی انتقال های ۳۰ میلیون پوندی هم دیگر حالت چهره کسی را تغییر نمی‌دهد و باعث تعجبش نمی‌شود. حالا ۱۰۰ میلیون رقم مضحکی است ولی اصلا قابل مقایسه با میزان مضحکی اش در چهار سال پیش نیست. حتی با وجود کاهش ارزش پوند پس از اعلام خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا.

 

ولی اختلاف ۱۰۰ میلیونی پس از ۴ سال که از جدایی پوگبا می‌گذرد، نشان می‌دهد که او چقدر با کیفیت است.پوگبا یک هافبک کامل است. او ۸ گل در سری آ زده و ۱۲ پاس گل ارسال کرده که با بهترین آمار لیگ برابری می‌کند. او همچنین در هر بازی ۲٫۲ تکل زده و ۱٫۳ توپ ربایی داشته است. او یک مدافع تخریبی و سازنده در آن واحد است.

پیروزی فرانسه در نیمه نهایی یورو تنها با درخشش او امکان پذیر بود. پوگبا ۷۰ دقیقه به عنوان هافبک دفاعی در سیستم ۱-۳-۲-۴ بازی کرد و پس از تغییر به ۳-۳-۴ آزادی بیشتری برای بازی خود پیدا کرد. سریعا رو به جلو حرکت کرد و از فضای پشت مصطفی استفاده کرد و سانتر زیبایی برای گریزمان ارسال کرد تا گل دوم به ثمر برسد. ولی این انعطاف پذیری برای او مشکل ساز هم شده است. کن ارلی، روزنامه نگار ایرلندی درباره او نوشت که چندین بار پوگبا او را یاد استیون جرارد انداخته است. او بازیکنی است که همه کار می‌تواند انجام دهد. می‌تواند گل بزند، پاس دهد، تمام طول بازی بدود، دریبل بزند، هد بزند، توپ ربایی کند ولی مشکل او نظم تاکتیکی در استفاده از این توانایی هاست. در سیستم ۱-۳-۲-۴ او به نظر باید عقب بازی می‌کرد ولی این خودش بود که دائما مانع جلوزنی اش می‌شد.

 

 

در یوونتوس او در سمت چپ خط میانی در سیستم ۲-۵-۳ بازی می‌کند که به او آزادی عمل می‌دهد که در زمین راحت تر حرکت کند. همچنین خیالش راحت است که یک هافبک تخریبی پشت اوست. اگر به یونایتد بیاید،  در خط میانی و در سیستم ۳-۳-۴ مورینیو در سمت چپ به کار گرفته می‌شود. مورینیو احتمالا مثل جرارد در سال ۲۰۰۵ از پوگبا استفاده می‌کند و او را در همان پست هافبک چپ بازی می‌دهد.

پس از جنگ جهانی اول، در سال ۱۹۱۹ وقتی لیگ فوتبال شروع شد، منچستریونایتد با دیدار مقابل دربی کانتی کار را آغاز کرد. تمام تیم آنها ۱۰۰ پوند هزینه داشت. حال حساب کنید که ۱۰ ها برابر این هزینه فقط برای جذب یک بازیکن انجام شده است، کسی که ۴ سال پیش به عنوان بازیکن آزاد از باشگاه جدا شد. گاهی فوتبال مدرن جای خیلی عجیبی به نظر می‌رسد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس