تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ارزش پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا در ۳۱ سال اخیر در پاینترین سطح رسید. به گزارش ایسکانیوز از خبرگزاری فرانسه ، کاهش بی سابقه ارزش پوند در برابر دلار آمریکا در پی نگرانی از طرح اعلام زمان بندی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رخ داد.در ساعت ۰۷:۲۵ بامداد (به وقت گرینویچ) ارزش هر […]

[ad_1]

ارزش پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا در ۳۱ سال اخیر در پاینترین سطح رسید.

به گزارش ایسکانیوز از خبرگزاری فرانسه ، کاهش بی سابقه ارزش پوند در برابر دلار آمریکا در پی نگرانی از طرح اعلام زمان بندی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رخ داد.
در ساعت ۰۷:۲۵ بامداد (به وقت گرینویچ) ارزش هر پوند انگلیس به حدود (۱٫۲۷۵۷دلار آمریکا رسید که پایینترین ارزش پوند در برابر دلار آمریکا از سال ۱۹۸۵میلادی به محسوب می شود.
در همین حال ارزش پوند انگلیس در برابر ‘یورو’ نیز کاهش یافت و هر یک یورو با ۸۷٫۵۶ پوند برابر شد که این میزان نیز از سال ۲۰۱۳میلادی تاکنون بی سابقه بوده است.
‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس طی روزهای اخیر اعلام کرد که دولت طی شش ماه آینده روند خروج کشورش را از اتحادیه اروپا را آغاز خواهد کرد، که این امر به دشوار شدن ارتباط تجاری این کشور به بازار واحد اتحادیه اروپا خواهد انجامید.
می یکشنبه گذشته برابر با ۱۱مهرماه ، روند اجرایی ماده ۵۰ معاهده لیسبون به منظور خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را اواخر ماه مارس ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرد.
مردم انگلیس در همه پرسی ۲۳ ژوئن (سوم تیرماه) با ۵۱٫۹ درصد آرا به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا (برگزیت) رای دادند. با این وجود لندن تاکنون مذاکرات در این باره را با بروکسل و اعضای اتحادیه اروپا، که متعاقب فعال کردن ماده ۵۰ پیمان لیسبون صورت می گیرد، آغاز نکرده است.
ترزا می که ۱۲ ژوییه (۲۳ تیرماه) و به دنبال استعفای دیوید کامرون به قدرت رسید، پیش از این گفته بود که قصد ندارد روند دو ساله خروج از اتحادیه اروپا را تا پایان سال جاری میلادی آغاز کند.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس