تاریخ انتشار: ۱۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از شناسایی ۴۴۷ هزار معلول در مناطق روستایی کشور خبرداد و گفت: درصد معلولیت همه این افراد متوسط به بالا است. حسین نحوی‌نژاد در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد:تمام این ۴۴۷ هزار معلول، تحت پوشش خدمات آموزشی توانبخشی مبتنی بر جامعه قرار گرفته‌اند. وی در ادامه […]

[ad_1]

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از شناسایی ۴۴۷ هزار معلول در مناطق روستایی کشور خبرداد و گفت: درصد معلولیت همه این افراد متوسط به بالا است.

حسین نحوی‌نژاد در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد:تمام این ۴۴۷ هزار معلول، تحت پوشش خدمات آموزشی توانبخشی مبتنی بر جامعه قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه با بیان آنکه در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه (CBR)به افراد دارای معلولیت آموزش داده می‌شود که با وضعیت خود کنار بیایند و تا حد امکان از امکانات محلی برای توانبخشی آنان استفاده می‌شود، افزود: برای اجرای برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه از ۳هزار و ۵۲۹ تسهیل‌گر محلی و یکهزار و ۳۳ تسهیل‌گر میانی استفاده شده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین ۱۰ هزار و ۵۹۸ خانه بهداشت و ۱۰ هزار و ۵۳۴ دهیاری نیز بهزیستی را در اجرای این برنامه یاری می‌کنند.

نحوی‌نژاد در ادامه ضمن تاکید برآنکه  ۹۵ درصد مناطق روستایی کشور تحت پوشش برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه هستند، گفت: برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه، برنامه‌ای راهبردی برای ایجاد برابری فرصت‌ها و کاهش فقر در مناطق روستایی و محروم است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس