تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران با استاندار آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد. به گزارش ایسنا، در این دیدار استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از عملکرد دولت آمریکا و هم پیمانانش در منطقه گفت: متاسفانه سیاست‌های غلط آمریکایی ها در منطقه موجب آوارگی مردم ، مهاجرت های غیر قانونی […]

[ad_1]

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران با استاندار آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از عملکرد دولت آمریکا و هم پیمانانش در منطقه گفت: متاسفانه سیاست‌های غلط آمریکایی ها در منطقه موجب آوارگی مردم ، مهاجرت های غیر قانونی و مشکلات زیادی برای برخی از کشورها از جمله افغانستان سوریه و عراق شده است.

سعادت گفت: آمریکایی‌ها حقوق بشر را زیر پایشان می‌گذارند و با دریافت پول از برخی کشورها از جمله عربستان حقوق بشر را محدود می کنند.

وی با اشاره به ورود مهاجران غیر قانونی به ایران و دستگیری بسیاری از آنان در مرزهای استان گفت: متأسفانه این افراد مهاجر مشکلاتی را برای امنیت و مرزهای استان به وجود آورده‌اند که باید سازمان ملل پاسخگو باشد.

«سیوانکا دانا پالا» نیز در دیدار اظهار کرد: طی مدتی که در ایران هستم شاهد برخورد خوب و انسان‎دوستانه ملت و دولت ایران با پناهندگان و اتباع خارجی بوده‎ام و اعتقاد دارم جمهوری اسلامی ایران اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه کمک به اتباع و پناهندگان انجام داده که در مجامع بین‎المللی کمتر به آن پرداخته شده است.

وی همچنین بحث پوشش بیمه همگانی برای پناهندگان و اتباع خارجی را از دیگر اقدامات ارزشمند دولت جمهوری اسلامی ایران در حوزه اتباع عنوان کرد.

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل ظرفیت‎های موجود در جمهوری اسلامی ایران برنامه‎هایی که در حوزه پناهندگان اجرا شده کاملا موفقیت‎آمیز بوده که این جای تقدیر و تشکر از همکاری دولتمردان و ملت عزیز ایران دارد.

وی در ادامه با اشاره به تجربیات استان آذربایجان غربی در وقوع بحران‌های جمعیتی در حوزه پناهندگان و مدیریت پناهندگان عراقی ادامه داد: ما نیز در کنار شما هستیم و در صورت نیاز از تجربیانت شما بهره مند خواهیم شد و حس همکاری و حس نزدیکی با شما داریم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس