تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۴
همزمان با ساقط کردن یک فروند سوخو روسیه;

همزمان با ساقط کردن یک فروند سوخو روسیه توسط جنگنده اف-۱۶ ارتش ترکیه نشریه دفاعی و نظامی امریکایی “نشنال اینترست” گزارشی منتشر کرده که در آن به پنج سلاح ترکیه می پردازد که روسیه باید از آن ها بترسد.

این نشریه با اشاره به این که اقدام نظامی اخیر ترکیه علیه روسیه نخستین تحرک آن کشور علیه روس ها بوده به پنج سلاح اشاره می کند که آنکارا در اختیار دارد و مسکو باید از آن ها بترسد.پس از آن که نیروهای ارتش سوریه یک فروند هواپیمای جنگی آر اف-۴ ترکیه را در ژوئن سال ۲۰۱۲ میلادی بر فراز مدیترانه ساقط کردند آنکارا وارد فاز تازه ای از تنش با سوریه و روسیه شد.

همزمان با ساقط کردن یک فروند سوخو روسیه توسط جنگنده اف-۱۶ ارتش ترکیه نشریه دفاعی و نظامی امریکایی “نشنال اینترست” گزارشی منتشر کرده که در آن به پنج سلاح ترکیه می پردازد که روسیه باید از آن ها بترسد.

 

به گزارش “گذارخبر”  این نشریه با اشاره به افزایش تنش میان سوریه و روسیه با ترکیه از زمان آغاز بحران در سوریه می نویسد:”از زمان آغاز بحران در سوریه روسیه و ایران به طور آشکار در کنار “بشار اسد” رییس جمهوری سوریه قرار گرفته اند و ترکیه در کنار عربستان سعودی، قطر و امریکا که از معارضین سوری حمایت می کنند. پس از آن که نیروهای ارتش سوریه یک فروند هواپیمای جنگی آر اف-۴ ترکیه را در ژوئن سال ۲۰۱۲ میلادی بر فراز مدیترانه ساقط کردند آنکارا وارد فاز تازه ای از تنش با سوریه شد و از آن زمان تاکنون ترکیه تعداد زیادی از بالگردهای، جنگنده و پهپادهای ارتش سوریه را ساقط کرده است”.

 

این نشریه با اشاره به این که اقدام نظامی اخیر ترکیه علیه روسیه نخستین تحرک آن کشور علیه روس ها بوده به پنج سلاح اشاره می کند که آنکارا در اختیار دارد و مسکو باید از آن ها بترسد.

 

نشنال اینترست با معرفی این تسلیحات می نویسد:

 

جنگنده های چند منظوره اف -۱۶ و سیستم موشکی میان برد پیشرفته ایم -۱۲۰

 

ارتش ترکیه نزدیک به ۲۵۰ جنگنده اف-۱۶ چند منظوره در اختیار دارد. سی فروند از این جنگنده ها از نوع “بلاک ۵۰ پلاس” هستند. این نوع از جنگنده ها از نسل چهارم اف -۱۶ چند منظوره هستند. ترکیه با دریافت مجوز از امریکا این جنگنده ها را از اواسط دهه ۸۰ میلادی می سازد که مهارت های قابل توجهی دارند.

همچنین موشک های “ایم-۱۲۰” امریکایی نیز در اختیار ارتش ترکیه قرار داده شده اند.

 

سامانه راداری زمینی کورال

این سامانه راداری زمینی قابل حمل و نقل است و قابلیت های زیادی برای جنگ های الکترونیکی دارد. این سامانه راداری توسط شرکت “اسلسان” ترکیه طراحی و ساخته شده است و می تواند انواع معمولی و پیچیده ای از سیستم های راداری دشمن را شناسایی و سیگنال های دریافت را تجزیه و تحلیل کند. برد موثر این سامانه بیش از ۱۵۰ کیلومتر است. از کورال می توان برای شناسایی و فریب هر سیستم راداری زمینی و دریایی استفاده کرد.

 

زیردریایی کلاس گور

نیروی دریایی ترکیه دارای چهار زیردریایی گور است که یکی از بهترین زیردریایی های سوختی – الکترونیکی در جهان هستند. این زیردریایی براساس مدل های زیردریایی آلمانی ساخته شده است. این زیردریایی مجهز به موشک های ضد دریایی است و هم چنین اژدرهای سنگین بریتانیایی تایگر فیش و دی ام ۲ ای ۴ آلمانی نیز بر روی آن نصب شده اند.

ناوچه آدا

ناوچه کلاس آدا ترکیه یکی دیگر از تسلیحات نیروی دریایی آن کشور است که می تواند چالشی جدی برای سطح عمل روسیه و کشتی های آن کشور در دریای مدیترانه باشد. طراحی این ناوچه توسط کارکنان ارتش ترکیه انجام شده است. این ناوچه به توپ های سه اینچی و موشک هارپون بلاک ۲ مجهز است. این کشتی راداری قوی دارد که از قدرت شناسایی بالای کشتی ها و حملات احتمالی برخوردار است.

کماندوهای نیروی دریایی اس ای تی

واحد نیروهای ویژه نیروهای مسلح دریایی ارتش ترکیه یکی از نخبه ترین ها در جهان هستند و قابلیت فعالیت در هر محیطی را دارند. آنان می توانند با منحرف کردن توحه دشمن اقدامات خود را به پیش ببرند. این واحد عملیات ویژه هم چنین غواصان ماهری در اختیار دارد که می توانند عملیات مخفیانه مرگباری را علیه زیرساخت های ساحلی سوریه و یا کشتی های روسی سازماندهی کنند.

نظرات شما
  1. اگه ناراحت نشی به ترکیه بیش از جوجه اردک زشت که نوکر مواجب بگیر آمریکاست نمیشه گفت نابودی کل کشور ترکیه برای روسیه مثل آب خوردن میمونه

  2. با سلام و خسته نباشید
    تمام تجهیزات نظامی ترکیه بر اساس کیفیت ناتو طراحی و ساخته میشه و تو ۴ سال آینده جنگده بومی خودش هم قراره آزمایش بکنه روی هم رفته حال به یکی از صادر کننده گان سلاح در جهان است که حتی در ساخت جنگده نسل پنجم اف ۳۵ نیر مشارکت دارد از لحاظ خودروی زرهی هم پیشرفت خوبی داشته وب ه اکثر کشورهای منطقه داره صادر میکنه .

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس